Geri Bildirim
Murat Çıtak

Murat Çıtak

8.5/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
3
Beğeni
·
460
Gösterim
Adı:
Murat Çıtak
Unvan:
Yazar
" Sebeb-i hayatım, feyz-i velinimetim. Sevgili peder valideme.

Babacığım, valideciğim.

Arıburnu'nda ilk geçirdiğim müthiş muharebede sağ yanımdan ve pantolonumdan kurşun geçti. Hamd olsun kurtuldum. Fakat bundan sonra gireceğim muharebelerden kurtulacağıma ümidim olmadığından bir hatıra olmak üzere, şu yazılarımı yazıyorum...."
"...O, bir Türk kadın savaşçısıydı ve durmaksızın saklandığı evden ateş ediyor, evi boşaltıp teslim olmayı reddediyordu. Sonunda ele geçtiğinde, yanında yaşlı annesi ve çocuğuda birlikteydi. Yakalanana kadar bir pencereden ısrarla ve özelliklede subaylarımızı hedef alarak ateş etmişti. Sanıyorum öldüdüğü bazı kurbanlarını süngülemişti de..."
" Oğlum...

Bikes ve ihtiyar olduğumdan dolayı beni hiçbir vakit düşünme.Şimdi senin vazife-i mukaddesin din ve millet hususiyle makam-ı kuddisiyyet-i ittisamı muhafaza uğrunda hüsn-i hizmet, ecdadın gibi bu yolda nam kazanmaktır.

Oğlum, ya gazi olup avdet ya şehit olup dahil-i cennet olmaktır."
Pederin
1 Teşrin-i evet (1) 331
Bu çelik sertliğinde ki enerji, Çanakkale'yi ve İstanbul'u kurtarmıştır. İngiliz Bakan Churchill, bu konuda ki itirafını The World Crissis adlı kitabında "...malzeme üsünlüğü değildi; Çanakkale Savaşını Türklerin lehine sonuçlandıran, daha güçlü olan iradeleriydi." cümlesiyle dile getirmişir...
Kitabım Çanakkale Muharebelerinin 100. yılı anısına yazdığım ve zaferin genellikle fazla bilinmeyen yönlerini konu edinen bir çalışma idi. Halk yardımları, Hava Savaşları ve Yer altı mücadelesi gibi fazla bilinmeyen yönlerini konu edinen, 2 yıllık bir emeğin, dönem kaynakları, arşiv belgeleri ve anılarında kullanıldığı Zaferin anlatımı için doyurucu bir kitap oldu...Umarım okuyanlara keyifli ve gururlu bir zaman geçirtir...

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Çıtak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.