Murat Erşahin

Murat Erşahin

Yazar
8.0/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Adı:
Murat Erşahin
Unvan:
Yazar
Hayatın bu kadar maddiyata endeksli, bu kadar mekanik ve teknolojik olması, bu devrin içine doğmasına rağmen, ona göre değildi. Ne vakit eski bir mûsikî eseri duysa yahut bir eski yapıya yolu düşse, o eserin bestelendiği döneme, o yapının inşâ edildiği tarihe yarı kurmaca yarı gerçek bir zihin yolculuğu yapar, kısa zaman da olsa kendisini içinde bulunduğu devirden soyutlar, nefes almaya çalışırdı.
İnsanların ancak ihtiyaç duyduklarında, bir vesika ya da cansız bir hatıra vesilesiyle fotoğraf çektirdikleri bir devirdi. Pütürlü dokulu, bazı vakit kenarları tırtıklı kartonlara basılan soluk, siyah beyaz, kahir ekseriyetle sepya tonlarındaki, geçip giden an ile nefes alınan an arasında tuhaf bir köprü oluşturan bu "imaj"lar, insanlar için önem taşır, özenle muhafaza edilirdi.
Aslında kendisini pek de bu devre ait hissetmiyordu. Hayatın bu kadar maddiyata endeksli, bu kadar mekanik ve teknolojik olması, bu devrin içine doğmasına rağmen, ona göre değildi.
110 syf.
·Beğendi·7/10
Kısa, çerez tadında hikayeler... Okuması keyifliydi. Meraktan gözlerimi satırlardan ayıramadım. Bitmesin, devam etsin istedim. Üslubu, kurgusu gerçekten kaliteli. Seni bu dünyadan kısa süreliğine de olsa alıp götürüyor.
110 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel öyküler. Kâh gerilip kâh merak içinde her bir öykünün sonunu merak içinde okuyorsunuz. İçerisinde bizden birşeyler var. Bizim mitlerimiz bizim gizemlerimiz. Çok hoş tavsiye ederim...
110 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitabı okurken utandım. Evet utandım. Kendine “istanbullu” diyen birinin, istanbulu hiç bilmeyişini anlamasından kaynaklanan bir utanç bu..
Kitap gerçekten küçük sırlar veren bir dükkan adeta. Küçük sırlar, kara kalem resimleriyle uyumlu.
Fatih istanbulu alınca sırlarını ve dedikodularını da almıştı...

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Erşahin
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.