Murat Hazine

Murat Hazine

Çevirmen
9.5/10
4 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·26 günde·10/10
Bize anlatılan islam ile gerçek islam arasındaki farkı ortaya koyan mükemmel bir kişi Seyyid Kutub.Ki gerçeği anlattığı için canından olmuştur.Kuran'ı ne kadar yanlış anlıyor, ne kadar geriye doğru gidiyormuşuz meğer.Kitap batının ilerde olmasını müslümanların uyumasına bağlıyor, sadece şekilde kalıp bir arpa boyu yol gidemememizden dem vuruyor.
Kendisine verilenden ya da dayatılandan daha fazlasının olduğundan hiç şüphe etmeyen olgunlaşamamış kişilerin! uzak durması gereken bir kitap, çünkü bunu okumak onları tamamen dinden uzaklaştırabilir de.
Hiç sorgulamayan, eleştirmeyen üstelik bunu islam adına yapanlara ve ilk emri " oku" olan " hiç akıl etmez misiniz"diye defalarca tekrarlayan bir kitabımız var olmasına rağmen bağnazlıklarından asla vazgeçmeyen sığ beyinlere karşı yazılmış harika bir kitap, okunmalı kesinlikle.
İlk fırsatta yeniden okumayı düşündüğümü de eklemeliyim.
176 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
İslam davasının yılmaz savunucularından ve sembol isimlerinden Seyyid Kutub. Müslümanlığın nasıl olması ve nasıl yaşanması gerektiğine dair başucu bir eser. Mutlaka okunmalı...