Murat Polat

Murat Polat

Çevirmen
9.7/10
3 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
191 syf.
EFENDİMİZİ SAHABE GİBİ SEVMEK - Muhammed Emin Yıldırım
ESERİN TÜRKÇESİNİ OKUDUM LAKİN SİSTEME TÜRKÇE VERSİYONUNU EKLEMEDİLER. Bende bu şekilde inceleme yapayım dedim.
Kitabın başında soruyor okura, hocamız; Efendimiz .s.a.v gelse yanınıza, ona '' Ey Allahın Rasulu Seni Seviyorum'' desen, O'nun cevabı sana ne olurdu ???? Bende Seni Seviyorum mu? Seviyorsan ispatı nerede mi ?? bu ve benzeri sorularımı sorardı bize.. Sahabenin baş koyduğu davaya ufacık bir taş koymaktan bile aciz olduğumuzu bize anlatan, yeri geldiğinde göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız harika bir eser.. Gerçekten sevmek ne demek merak ediyorsanız okumanızı kesinlikle tavsiye ederim..
Not: Önceden okuduğum bir eser, zamanla ekliyorum uygulamaya.
Nesla sehabiyan, bi taybetî di derheqê hezkirinê de gelek tişt hînî me kirin. Wana hînî me kir ku hezkirin erzan nîne, tenê bi gotinê nabe, ji gewriyê derxistina gotinên avzêrkirî hezkirin pêk nayê.
Wana bi jîn, jiyana xwe ya nimûne hînî me kirin ku wateya rastî ya hezkirinê çi ye, pêwîstiyên wê çi ne, divê hezkirin çi bi mirov bide kirin.
191 syf.
Okudum ancak Türkçe yazılmış halini. Harika bir kitap müslümanın kendisini, teslimiyetini, hayatını sorgulama altına aldığı etkileyici bir kitap. Mehmet Emin Yıldırım'ın anlatımı gibi yazım dili de çok güzel. Sahabelere dair bir bilgisi olmasını isteyen herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.