Mushtaq Shiekh

Mushtaq Shiekh

Yazar
8.6/10
22 Kişi
·
38
Okunma
·
2
Beğeni
·
497
Gösterim
Adı:
Mushtaq Shiekh
Unvan:
Hintli Senarist, Yazar, Yapımcı Ve Oyuncu
Doğum:
Mumbai, Hindistan
Mushtaq Shiekh Hintli bir senaryo yazarı, yazar, yapımcı ve oyuncu. Başta Ra.One, Om Shanti Om ve Billu senaryolarını yazmasıyla tanınır.
" Ben kimim ? Burada ne yapıyorum ? Hepimiz kendimize odaklı insanlarız ; hepimiz sevilmek ve saygı duyulmak istiyoruz . Hepimiz bir değerler bulutuyla kaplıyız . Bunu kabullenmek istiyoruz . Hepimiz birer markayız .
Mushtaq Shiekh
Sayfa 308 - Martı Yayıncılık
" Tahminimce babamın insan doğasına çok fazla güveni vardı . Ama bana bir şey öğretti . Başım derde girerse , bunu kendim çözecektim . Bana ayakta durmayı öğretti ."
Mushtaq Shiekh
Sayfa 32 - Martı Yayıncılık
" Hayır diyemeyen biri gibi görünüyorum . Ama istemediğim hiçbir şeyi yapmam "
Mushtaq Shiekh
Sayfa 69 - Martı Yayıncılık
"Moda sizin yaptığınız şeydir; başkasının yaptığı değil. O yüzden benim giyim felsefem: Eğer üzerimde güzel duruyorsa, o benim için modadır. Yani demek istediğim kendi modamı kendim yaparım. Moda kopyaladığınız bir şey değildir, moda sizin oluşturduğunuz bir şeydir."
Mushtaq Shiekh
Sayfa 179 - Martı
En büyük üzüntüm annem beni aktör olarak izleyemedi . Ama hayır , bir yerlerden beni izlemiş olmalı . Onu çok özledim . Bence asıl yıldız O .
Shah Rukh Khan
Bir adamın öyküsü , ailesinin hikayesi için bir not ve çocuklarının hikayesi içinse bir giriştir .
448 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
Bir gün lisedeyken okul dönüşünde televizyonda Devdas'ı izlemem ile başlar benim Shahrukh Khan ile serüvenim. Filmde ilk dikatimi çeken Shahrukh'un rol yapma yeteneğinden ağlama sahneleri olmuştu. Bir insan nasıl bu kadar içten ağlayabilirdi ki...

Ondan sonra filmlerini izlememin devamı geldi. Hatta üniversite yıllarımda Hintli arkadaşlarımdan onun çok sevdiğim filmleri olan Veer Zaara, Mohabbatein ve Kabhi Khushi Kabhi Gham filmlerini Hindistandan getirtmeye kadar gitti...

Ayrıca Hintli birçok arkadaşım sayesinde kültürlerini de daha da yakından tanıma fırsatım oldu.

Ben bizdeki Yeşilçam filmlerinin lezzetini Shahrukh Khan ile bulanlardanım. Bence gerçek dostluk, sevgi ve aşk bu şekilde olmalı.

Kitaba gelecek olursam: ben Khan'ı sadece filmlerinden tanıyor yaşı ve ailesi dışında özel hayatıyla hiç ilgilenmiyordum. D&r'da indirimli kitabını görünce hemen aldım ve en kısa zamanda okudum.

Kitap benim gibi bir fan için oldukça detaylı ve güzel anlatılmış. Kitap Shahrukh'un anne ve babasının hikayesiyle başlayıp güzel temennilerle son buluyor.

Yalnız kitapta bir ara Shahrukh'un röportajlarında ikileme düştüm. Cevaplanan kısımların bu kadar kötü olmasının kendini ifade eksikliğinden mi yoksa çevirinin dilinden mi kaynaklandığını anlayamadım.

Biz fanların mutlaka okuması gereken kitap diye düşünüyorum. İyi okumalar!!
448 syf.
Shah Rukh Khan’ın hayatını, yaşamı hakkındaki bilgilerini, kariyerini ,büyük başarılarını, acılarını, mutluluklarını ve evliliğini anlatan bu kitabın yazarı Mushtaq Shıekdir.

Bu kitap gerçekten mükemmel ve muhteşem. Kitabı okurken Shah Rukh Khan’ın hayatında kendinizi bir yolculuk yapmış gibi hissediyorsunuz. Shah Rukh Khan gerçekten büyüleyici bir insan, ona hayran olmayan yoktur herhalde. Dünyaca tanınan ve Türkiye tarafından da sevilen, saygı gören bir insan. Bu kitapla birlikte okuyucular gerçek” Shah Rukh Khan’la tanıştırıyor.

Shah Rukh Khan' az-çok tanısam da bu kitaptan sonra daha da iyi tanıdım .

Filmlere nasıl çekildiği , filmlere çekilmek için isteklerin ne şekilde geldiğine kadar anlatıyor bu kitap .

Shah Rukh Khan ile yapılan röportajlar ve onun cevapları var . Ama cevapları biraz anlamsız olmuş galiba . Neden olduğunu ben de bilmiyorum belki de çeviri de kısıtlıklar olmuştur.

Ama bir sözle Shah Rukh Khan hayranları için vazgeçilmez bir kitap . Okunmasını tavsiye ederim ... İYİ OKUMALAR...
448 syf.
·2 günde
Ben de bir Shah Rukh Khan fanıyım . Ama bilmiyorum nasıl başladı bu hayranlık. Kitabı okumadan önce zaten hayatı , kariyeri hakda çokda olmasa bir şeyler biliyordum . Kitabı okudukdan sonra artık onun hakda fazla bilgiye sahibim . Güzel kitapdı . Hayatı , ailesi , kariyeri , zorlukları ,röportajları her şeyi yazılmışdı kitapda . Yazı hataları çoğunluk gösteriyordu . Bazen cümlenin anlamını geç anlıyordum . Ama yine de kitapdan soğumadım . Shah Rukh Khan fanlarına tavsiye edile bilir bi kitap .
448 syf.
·Beğendi·8/10
Shahrukh Khan hastası hir insansınız bu kitabı okumak zorundasınız. 8 puan içeriğinde yer alan bilgilere, bu zamana kadar türkçe ingilizce sitelerden edindiğim bilgilerin bir kitap içerisinde toplanması fikri çok hoşuma gitti. Ayrıca filmlerin yorumları, resimleri, filmler çekilirken Shahrukh Khan'ın nerde ne yaptığı, o filmlerin içine nasıl dahil olduğu, neden Hindistan'da bu kadar çok sevildiği konularında kitabı yeterli buldum. Ancak kitapta çeviri hataları vardı. Martı yayınları çok bilmediğim bir yayınevi, genel olarak öyle mind bilemem. Aynı zamanda filmlerinin sıralı olarak anlatilmamasi da bence hoş olmamış. Çeviri hataları dışında dili sade ve anlaşılır bir dildi. Herkese tavsiye edilebilecek bir kitap değil gerçekten Bollywood hastası iseniz özellikle de Shahrukh hastası iseniz kesin elinizin altında olması gerekir. Shahrukh'un izlemedigim filmi belki bir iki tanedir. Ama kitapta bazı yorumlar var ki izlediği ama sevmediği filmi bile yeniden izletebiliyor.
448 syf.
·Beğendi·9/10
Tek solukta okuduğum muhteşem bir biyografi kitabı muhteşem bir oyuncu muhteşem bir hayat muhteşem bir insan Hint sineması ve bu kitabı tavsiye ederim
448 syf.
·7/10
Nedense hep kitapçıların yanında mutlaka bir kafe olur. Yine öyle bir yerde kitapçının camına sinek gibi yapışmış aradığım kitap gelmiş mi diye yeni çıkanlara göz atıyorum derken... Bir savaş narası atıp kitapçıya dalıyorum ardımda bütün kafedekilerin kahkaları. Tabi umrumda değil çünkü aradığım kitabı bulmuşum direk alıyorum veee ta ta tatam Shah Rukh Khan. Şimdi Bollywood denince akla iki isim gelir biri Shah Rukh Khan diğeri ise Aamir Khan. Ben ikisini de severim. Kitaba gelirsek bence çeviriden kaynaklanan bazı sorunlar vardı okurken insanı zorladığı söylenebilir yine de Shah Rukh Khan'ın hayatına dair aradığınız her şeyi barındıran bir biyografiydi. Shah Rukh severlere duyurulur.
Not : Kafede oturan müşteriler hiç mi beklediğiniz kitap çıkınca sevinmediniz ya.
448 syf.
Shah Rukh Khan severler için çok değerli bir kitap. Kitap hakkında yorum yapmış olan arkadaşın bazı konularda haklı olduğunu söyleyebilirim. Evet, bence de çeviride sıkıntılar vardı. Örneğin, Oscar Wilde'ın Dorian Gray'in Portresi'nde yazdığı bir söz "It is only shallow people who do not judge by appearances.", sadece sığ insanlar dış görünüşle değerlendirir şeklinde çevrilmiş. Oysa bence tam tersi anlamı taşıyor bu söz. Her ne kadar bu tür hatalar olsa da, bu kitabı ancak Shah Rukh Khan'ı tanıyıp çok sevenlerin okuyacağını düşünürsek, kitabı da bu doğrultuda incelememiz gerektiğini düşünüyorum. Açıkçası, bu tür hatalar benim canımı sıkmadı. Bu efsanevi aktörle ilgili yazılanlar, neredeyse ağlamama sebep olacaktı. Elbette Shah Rukh Khan'ı seviyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mushtaq Shiekh
Unvan:
Hintli Senarist, Yazar, Yapımcı Ve Oyuncu
Doğum:
Mumbai, Hindistan
Mushtaq Shiekh Hintli bir senaryo yazarı, yazar, yapımcı ve oyuncu. Başta Ra.One, Om Shanti Om ve Billu senaryolarını yazmasıyla tanınır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 38 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.