Mustafa Bıyık

Mustafa Bıyık

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
75
Gösterim
Adı:
Mustafa Bıyık
Unvan:
Yazar Doktor
Çağcılara göre Tanrı tarih boyunca iki amaç gütmektedir. Birincisi yahudi halkına yönelik olan dünyevi amaçtır. İkincisi ise hristiyanlar için olan göksel hedeftir.
Kutsal kitap geleneğinden gelen iyilik-kötülük çatışmasını politik alana taşıyan ABD, kendisini ve kendisi gibi düşünenleri iyiler safına; kendisine karşı olanları da kötüler grubuna dahil eder.
İsrail devletinin kurulması ve Süleyman tapınağının üçüncü defa yeniden inşası, aslında tek bir hedefin ara vasıtasıdır. Yahıdiler açısından esas amaç gecikmiş vaade kavuşmak iken, hristiyanlar için hedef Tanrı krallığını yeryüzünde kurmaktır.
İyilerin öncülüğünü yeryüzüne dönecek olan mesih yaparken, kötülüğü de deccal üstlenmiştir. İki karşıt liderin öncülük edeceği gelecekteki büyük savaş ise Armageddon savaşıdır.
Bütün kavimler, milletler ve diller ona kulluk etsinler diye, kendisine saltanat, İzzet ve krallık verildi; onun saltanatı geçmeyecek ebedi bir saltanattır ve krallığı yıkılmayacak bir krallıktır.
250 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bütün tek tanrılı dinlerin çıkış noktasının aynı olmasından kaynaklı, varış ve bitiş noktaları da aynı oluyor. İki semavi dinde çok büyük bir öneme sahip olan bir olaydan bahsedilirken, aslında buna sonuç bölümünde bir parantez açıp islamiyetide ekleyip kitabı çok daha güzel bir sonla bitirebilirdi. Yine de çok güzel bir çalışma olmuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Bıyık
Unvan:
Yazar Doktor

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.