Mustafa Ferhat Kurman

Mustafa Ferhat Kurman

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Adı:
Mustafa Ferhat Kurman
Unvan:
Yazar
İnsanlar için değil doğrularımız için, doğrular için yaşadığımız gün yeniden kendimiz olmayı başaracağız. İnsanların parasına, makamına, şöhretine değil de yüreğine bakmayı başardığımız gün, dünya daha güzel bir hâl alacak. Sırf menfaat elde edeceğiz diye haksız güçlüye ses etmeyip, haklı mazlumun yanında olamadığımızdan ötürü böyle yaşanmaz hâle gelmedi mi memleketimiz? Gelin bir hareket başlatalım sizinle. İnsanların yüreğine bakma hareketi olsun adı. İstemez misiniz?

#mustafaferhatkurman #aşkınyalınhali #okuyorum #kitapalıntısı
Bir şey söyle, düşsün yüreğime kardelen rengi umutlar. Alsın beni benden, sana getirsin. İçime doğru kıvrım kıvrım büyüyen hangi elem varsa alsın çıkarsın. Bir şey söyle...
@m.ferhatkurman


#mustafaferhatkurman
@uyanisyayinevi
#uyanışyayinevi
#aşkınyalınhali
#okuyorum
#kitapalıntısı
144 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
❤❤❤ AŞKIN YALIN HALİ ❤❤❤

“Kalbimizin ihtiyacını cebimizle karşılamaya çalışıyoruz. Oysa kalbin her ne ihtiyacı varsa hiç biri parayla satın alınamazdı. Her kalp sevmeye muhtaçtır ve sevilmeye. Bütün kandırmacılardan sıyrılarak, sadece sen olduğun için sevmesini istersin birinin seni.”

“Hani, öyle damdan düşer gibi değildi, Yağmur yağarken şemsiyesiz kalmak gibi. Naif bir şeydi bizim için aşk.”

“Sevebildiğimiz sürece insanız aslında, sevildiğimiz müddetçe de hissederiz yaşadığımızı. Sevmek huzur vesilesidir, sevilmek mutluluk vesilesi. Sevilmeyi bile beklemeden sevmek gerekir bu yüzden.”

✏ Yazarımızın deneme türünde olan bu eserini severek keyifle okudum. Ve iki yazısını seslendirdim. Özellikle o iki yazısına hayran kaldım. Birbirinden güzel yazılarının arasına efsane olan yaşanmışlıkları da serpiştirmesi güzeldi. Mecnun’un gerçek adının başka olduğunu ve Karun’un hikayesini bilmiyordum. İnternette araştırdım ve öğrendim. Şimdiye kadar çok duyduğum “Karun kadar zengin olmak” deyiminin açılımını hiç merak etmemiştim. Eserde öyle güzel notlar çıktı ki her biri birbirinden anlamlı. Deneme kitabı seven okuyuculara tavsiyemdir. Yazarımızın eline yüreğine sağlık.

#mustafaferhatkurman #aşkınyalınhali #okudumbitti

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Ferhat Kurman
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.