1000Kitap Logosu
Mustafa Kara
Mustafa Kara
Mustafa Kara

Mustafa Kara

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.9
29 Kişi
72
Okunma
1
Beğeni
72
Gösterim
Doğum
1991
Yaşamı
1991’de İzmir’de doğdu. Çocukluğu Bodrum’da geçti. 2013’te Yıldız Teknik Üniversitesi, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2012’de başladığı denizcilik yaşamını hâlen sürdürmektedir. Öyküleri; Kültür Mafyası, Berhava Öykü, Öykülem, Karahindiba, Öykü Gazetesi, Kuledibi, Edebiyatist dergilerinde; Altzine, Trendeki Yabancı ve Biryudumkitap dijital edebiyat platformlarında yayımlanmıştır. İngilizce ve İspanyolcadan çeviriler yapmaktadır.

İncelemeler

Gülcan Aktan
Karayip Mektupları'ı inceledi.
128 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bu kitabın bilinmemesi yazık olmuş. Çok tatlı ve güzel kısa bir roman okudum. Öykü tadında.. Bir denizcinin Latin amerikada aşık olmasını ve aşık olduğu kızla yaşadığı romantik ilişkiyi türkiyedeki darbe zamanlarıyla ilişkilendirerek anlatıyor. Günümüz yazarlarından saçma sapan roman yazarak meşhur olmamış bir yazar. Kendisi de denizci. Tavsiye ederim. Böyle yazarlara daha çok şans vermemiz gerekiyor.
Karayip Mektupları
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Pikorua
bir alıntı ekledi.
Sponsorlu
- Bu ülkede iki şeyi yarım bırakıp gidersen yaralar seni? - Neymiş onlar? - Duyguların en soylusu aşk ve duyguların en soysuzu intikam.
9
583
Özge Yılmaz
Karayip Mektupları'ı inceledi.
250 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Sanırım genç yazarların kalemini merak ediyorum. Ve bu genç yazar öyle güzel bir dille anlatmış ki öyküsünü, sizi gerçek sandıracak kadar. Tabiki yaşanmışlık kokar her yazın ama kitabın sonuna gelip ekleri okurken ‘acaba?’ diye merakla önsöze son söze tekrar bakar buluyorsunuz bunu. Bir Latin ve bir Türk aşkı kaleme alınan. Zamanında sizin de bir mektup geçmişiniz varsa eğer sizi avucuna daha sıkı alıyor. Eşref ve Ligia. Sen ve ben. Ya da o ve şu. Umutsuz bekleyişin sonu hep mi hüsran sevgili yazar?..
Karayip Mektupları
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Börteçine
Karayip Mektupları'ı inceledi.
128 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Ligia ve Eşref'in kıtalar arasındaki, mektuplara yansıyan aşkını anlatan, kolay okunan bir kitap. Dil ve aktarım oldukça sade. Kitabın sonlarına doğru gerçek bir hikaye olduğu hissiyle okudum. Yer yer tereddüt etmedim değil. Müthiş derecede etkilendim mi? Hayır. Ben bu hikayenin, daha fazla detaylandırılmasını isterdim. Elde kahve, depresyon hırkası ile birlikte cam kenarında okumalık. Tavsiye eder miyim? Belki. Yazar Mustafa Kara'ya da yazarlık hayatında başarılar dilerim. Ilk göz ağrısı sanırım. Yolu açık olsun.
Karayip Mektupları
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Tuğçe Gedizli
Karayip Mektupları'ı inceledi.
127 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Uzun zamandır bu kadar naif bir aşk hikayesi okumamıştım. Kavuşmaya duyulan o özlem o kadar güzel anlatılmış ki.. Sadece bir aşk hikayesi degil de dönemi de okuyoruz kiyapta. 1980'ler Türkiyesi hakkinda fikir sahibi olmamızı ya da bildiklerimizi pekiştirmemizi sağlıyor.
Karayip Mektupları
OKUYACAKLARIMA EKLE
5