Mustafa Soylu

Mustafa SoyluDullar Kıraathanesi yazarı
Yazar
Derleyen
8.8/10
52 Kişi
179
Okunma
3
Beğeni
1.476
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Yazar

Okurlar

3 okur beğendi.
179 okur okudu.
22 okur okuyacak.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Çiçek çiçek dolaşıp bal yapan Arının dahi iğnesi vardır Çok geniş gönlü olsa da Her insanın bir sabrı vardır Aşka kucağını açanların Çekilecek çileye hâli vardır Fazlaca yapılan nazın Âşık usandıran yanı vardır"
Reklam
"Kim akıllı kim deli, nasıl ayırt etmeli? Bir delinin gözünden kendini akıllı zannedenler..."
Sanki tüm dünya üzerine gelmeye başladı, sustu kaldı...
Sayfa 106Kitabı okudu
"Odur hep aranan her zaman Ulaşmak için uğraşırlar kimi zaman Aslında içindedir insanın, hazır Erişmek için çırpındığımız huzur"
Hayat hiçbir şey için üzülmeye değmez, her sorunun mutlaka bir çaresi vardır.
Henüz kayıt yok
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
234 syf.
·
Puan vermedi
Evliya Çelebi rüyasında peygamber Efendimizden şefaat dilemek için yanına gider ve "Şefaat Ya Resulullah" diyeceğine "Seyahat Ya Resulullah" der. İşte böylelikle Evliya Çelebi'nin 42 yıl süren seyahatleri başlar. 42 yılın sonunda gezip gördüğü, öğrendiği her şeyi kitap haline getirerek 10 ciltlik bir derleme yazmıştır. Yazarımız bizlere Evliya Çelebi'nin seyahatlerinin bulunduğu 10 ciltlik kitabı kısaltarak muazzam bir anlatım sunuyor. Tarih severlerin çok beğenerek okuyacağı kültür birikimlerini arttıracağı büyük keyifle okunacak bir kitap. Evliya Çelebinin gezip gördüğü, yaşadığı olayları az çok hepimiz biliyoruz. Kitapla birlikte bu bildiklerimiz pekişerek yeni bilgiler de öğreniyoruz. Seyahatname'yi merak eden herkesin okumasını tavsiye ederim.
Evliya Çelebi - Seyahatnamesi'nden Seçmeler
Evliya Çelebi - Seyahatnamesi'nden SeçmelerMustafa Soylu · Mavi Nefes Yayınları · 07 okunma
170 syf.
·
Puan vermedi
Dullar Kıraathanesi
Hazan ve Selim birbirlerini seven her çift gibi nikah masasına oturuyorlar. İlk iki yıl oldukça anlayışlı, mutludurlar. İkinci yılda çocukları olur. iki ile altıncı yılın arası tehlikelidir diye düşünülür evliliklerde kıskançlıklar, kavgalar başlamıştır bu dönem içinde de bu çiftimiz arasında da. Çiftimiz bu girdaptan kurtulamaz. Bedriye arkadaşı Hazan gibi kızıyla birlikte dullar kervanına katılmış biri olarak Hazan'ın bu zor günlerinde ona destek olmak için yanındadır. Bu zorlu günlerde Cenk onlara hep destek olan kişidir. Psikolog Aysel Hanım ile de Cenk sayesinde tanışır Hazan. Psikolog Aysel Hazan ile sohbete başlar ve burada seansımız bitince seni "Dullar Kıraathanesi'ne" götüreceğim der. Hazan böylelikle Dullar Kıraathanesinden haberdar olur. Kitabın içeriğinde erkeklerin girmesinin yasak olduğu bu Kıraathanede kadınların geçmişleriyle yüzleşmeleri, içinde bulundukları anda yaşadıkları hayal kırıklıkları, mutsuzluklarını, paylaşımlarını geleceğe dair kurdukları hayallerini ve nasıl çabaladıklarını sunmuş yazar bize. Başta Hazan'ın başından geçenleri okudukça inanın duygularınız darmadağın oluyor. Üzülen, örselenen, dışlanan, hırpalanan, tecavüze, tacize, şiddete uğrayan kadınların ayakta durma mücadelesini de farklı farklı öykülerle okurken içindeki sosyal mesajları da fark edeceksiniz.
Dullar Kıraathanesi
Dullar KıraathanesiMustafa Soylu · Mavi Nefes Yayınları · 202034 okunma
146 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 saatte okudu
Merhabalar değerli kitapseverler bugün sizlere Mustafa Soylu'nun kaleminden Palamut Bükü'nde Aşk adlı kitabı tanıtmak istiyorum. Dilara daha çok küçük yaşta tüm evin yükünü üzerine almış on altı yaşında güzel bir genç kız. Dilara'nın babası alkolik işsiz olduğu için Dilara bir eczanede çalışıp eve katkı sağlamaktadır. Ev ve iş arasında yaşamını sürdürürken bir anda Dilara arkadaşları Gül ve Nurdan ile beraber gece hayatına başlar ve gittiği eğlence mekanlarında alkol alıp eve sarhoş gelmeye başlar. Dilara bu mekanlarda Ersin, Ayhan gibi birçok tekin olmayan insanlarla tanışır. Ve yaşadığı bir talihsiz olay yüzünden Dilara Ersin ile evlenir. Dilara ile Ersin arasında neler yaşandı? Dilara mutluluğu yakalayabildi mi? Dilara'yı nasıl bir son bekliyor? Tüm bu soruların cevaplarını okudukça öğreneceksiniz. Dilara'nın yaşamını okurken resmen kalbim ağrıdı. İstanbul'da başlayan Antalya'da devam edip Palamutbükü'nde biten etkileyici bir roman. Yazarın kalemine sağlık.
Palamut Bükü'nde Aşk
Palamut Bükü'nde AşkMustafa Soylu · Mavi Nefes · 20229 okunma