Geri Bildirim
Mustafa Yılmaz

Mustafa Yılmaz

7.9/10
16 Kişi
·
21
Okunma
·
2
Beğeni
·
361
Gösterim
Adı:
Mustafa Yılmaz
Unvan:
Yazar
"Bunca gizlilik, bunca çaba, bütün bunlar niye?"
"Kudüs" dedi.
"Çünkü Kudüs'e giden en kısa yol,
bu topraklardan geçiyor."
"Hayatı iki türlü yaşarsın evlat:
ya her şeyin tesadüf olduğuna inanırsın
ya da hiçbir şeyin tesadüf olmadığına."
"Leonardo Da Vinci, siyon belgelerine göre bu örgütün 10 yıl boyunca liderliğini yapmıştır. Yani Vatikan'ın resmi ressamı aynı zamanda Tapınak Sövalyesidir!"
Nasıl ki Dan Brown Kayıp Sembol isimli kitabında ABD Kongre binasında çok sayıda masonik sembol olduğunu iddia etmişti. Gazeteci Mustafa Yılmaz'da aynı iddiayı Türkiye'ye taşımış bu kitap ile.

Çok ciddi iddiaları var ve yaptığı tespitler doğrultusunda TBMM çatısı altında üçgen içinde göz, pramit, kutsal kadeh gibi çok sayıda masonik sembol olduğunu yazmış. Kanıt olarak da yerler de ki mermerlerin fotoğraflarını kitabına eklemiş.

Masonların arasında hangi ünlü isimlerin olduğu ve masonluğun hangi derecelerinde olduğunu da açıkca belirtmiş. Ben yalnızca 3-4 tanesinin ismini geçirdim alıntılarımda lâkin kitapta çok daha fazla isimler zikredilmiş. Ayriyeten bir solukta okunabilecek bir kitap.

Yaşadığımız ortamı ve çevremizin masonik düşünceyle nasıl kuşatıldığını merak edenlere kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap.
Masaonlarla ilgili bilmediklerimiz o kadar sade ve akıcı bir dille anlatılmış ki hiç sıkılmadan okudum. Bu zamana kadar okuduğum masonluk kitaplarının az ve öz özeti gibiydi. Zevk alarak ve severek okuduğum bir kitap oldu.
Masonlar hakkında bildiklerinizi tekrardan gözden geçirmenize sebep olacak bir kitap. Gerçi sadece masonluk değil tüm gizli yapılanmaları yahudilere dayandıran bir kitap. Değişik ve okunması gereken bir kitap.
Dünyada ve ülkemizde gizli bir yapılanma olduğuna inanlar için başucu niteliğinde bir kitap. Mason locaları başta olmak üzere Dünyadaki gizli örgütler hakkında bilgiler veriyor. Bu kitabın hemen peşine daha önce okuduğum "Gizli Dünya Devleti" adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitabı okurken Wikipedia ve Türkiye Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası'nın resmi websitesini sık sık ziyaret etmenizi ve bilgilerin doğruluğunu teyit etmenizi tavsiye ederim.
Kitaba yeni başladım. Başladığım kadarı ile sadece bir Kitaba bağlı kalarak fikir körlüğü oluşrumamak gerektiğini düşünüyorum. Kısaca sadece bu kitâba bağlı kalarak bilgi aktarmak doğru olmayacaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Yılmaz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.