Mustafa Yılmaz

Mustafa Yılmaz

YazarÇevirmen
8.2/10
18 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
19
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Heyûla ⸙
Heyûla ⸙ Sizi Rahatsız Etmeye Geldim'i inceledi.
@heyula111·17 Eyl 2019·Kitabı okumadı
Sözün güzelliği kısalığındadır.

Ali Şeriati yıllığı, 2009 yılının başında yayımlanmış ve genel manada Dr. Şeriati hakkında yazılan makalelerden oluşan bir kitapdır. İçeriği resimler, dipnotlar, Şeriati"nin kaleminden mektuplar, şiirler ve hatta hakkında yapılmış bir oturum metni ile zenginleştirilmiş kitap yoğunluğuna rağmen sadeliği ile oldukça incelikli ve güzel bir kaynak olarak dikkat çekmektedir.

Makale yazarları içinde Cemil Meriç"ten Ümit Aktaş"a R. İhsan Eliaçık"tan Mustafa Armağan"a birçok tanıdık isim bulunduğu gibi Lawrence Rıza Erşagi, Mohammed Omar Farooq gibi isimlerin tercüme mekalelerine de yer verilmiştir.

Yazarlar genelde yazılarına Şeriati"nin biyografisi ile başlamış ve ona dair eleştirilere bir cevap arayarak ilerlemiştir lakin hepsinin etkilendikleri noktanın başka olması Şeriati gibi büyük bir kaynağı daha da verimli hâle getirmiştir. Anlatılanın özel bir düşünce hazinesi oluşuna, anlatanın bilgisi ve bilinci eklenince ortaya müthiş kaliteli bir eser çıkmış diyebiliriz.

Yaşamı boyunca binlerce insana konferans vermiş kitapları birçok ülkede ilgi odağı olmuş kendi deyimi ile bu "aydın" şahsiyet yine birçok kesim tarafında diğer blok da olmakla suçlanmıştır. Doğruları ve fikirlerini açıkça ortaya koymaktan çekinmemiş ve bu uğurda canını feda etmiş Şeriati İslam düşünce dünyasının en kıymetli kimliklerinden biri olarak araştırılıp gündemde tutuldukça fikri etkilerinin hala devam ettiği bariz bir şekilde gözlemlenecektir.

Kitap, Ali Şeriati"nin defni esnasında okunan mersiye ve kısa hayat kronolojisi ile son bulmaktadır.

Cemil Meriç"in "göller bölgesinde bir ada" olarak nitelendirdiği Şeriati"yi "göller bölgesinde" ayakta tutmaya devam eden bu değerli kaynak için emek vermiş herkese şükran ile...
48 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Merhaba kitap severler;

@kitapkokusu_ve_ben moderatörlüğünde, @ikieylulyayinevi 'nden çıkan @mustfayilmazzz 'ın kaleme aldığı #KahramankazDarti isimli kitanı #zeynepleokuyorum ekibiyle inceleyip okudum.

Size kurbağa Nik ile Kaz Darti'nin dostluğunu anlatacağım. Fakat kaz ile kurbağanın arkadaş olduğunu nerde görülmüş diye söylenmeyin. Zira miniklerimizin hayal gücü çok daha geniş olduğundan bu kitapda tam yerinde olmuş

Kitapda en sevdiğim bölümlerden bir kaçından bahsetmek istiyorum.Yardım severlik,dostluk, doğaya karşı saygılı olmayı,israf etmemeyi, ağaçlara zarar vermemeyi aşılanması ve çocuklarımıza örnek niteliğinde mesaj veren içerikleri taktire şahandı.

Kurak bir gölde yaşayan Bilge Nik bulunduğu yerde doğanın bozulmasıyla ormanda yaşayan hayvanların çözüm bulamadıkları için endişeleniyorlardı.

Kahraman Darti yakın arkadaşı Nik'e nasıl ?yardım edecek...

Bulduğu çözüm ne ? işe yarayacaktı...

Beni tek rahatsız eden kısım; basımda kalite,sayfaların dağılmasına çok üzüldüm. Kitaplar benim en kıymetlilerim zedelenince yada kopunca çok üzülüyorum.

Anne ve babalar çocuklarınız için değerler eğitimine yakın bu kitabı 1. - 2.sınıf ve hatta 3 sınıflarda okuyabilir.Biz severek okuduk sizede tavsiye ederim.

#books#bookstagram
#çocukkitabı#kitapsever
#fundaileheryerdeoku
48 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Kitap güzel bir kapakla karşılıyor bizleri. Yazarımız akıcı bir dille yazmış ve okuyan bütün çocukları ilk sayfalardan çekmiş kendine.İçindeki görseller çok canlı ve hikayeyle uyumlu ben çok beğendim.
.
.
Antarktika'da dünyaya gelmek nasıl bir duygu sizce haydi gelin kitabımızda öğrenelim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 30 okur okuyacak.