Mustafa Yılmaz

Mustafa Yılmaz

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
53
Gösterim
“Bütün kötülüklerin başı, bütün yanlışlıkların sebebi, tüm
gericiliklerin nedeni gerçeğe saygısızlıktır. İnsan, yaptığı
şeydir. Suskun kalan, kabul etmiş demektir.”
Mustafa Yılmaz
Sayfa 196 - AREL KİTAP
İntiharı sadece yukarıdan salınan ipi boynunuza geçirmek olarak bilirler, sonunda ölüm olan.. Halbuki insan bir kaç defa intihar edebilir. İllaki ölmesi gerekmez; çünkü size ölümden daha çok acı veren şeyler vardır.
"Kitaplar bizim için son şanstır. İnsanla konuşur.
“Beni anlıyor musun?” der."
Mustafa Yılmaz
Sayfa 198 - AREL KİTAP
Zorluklar ve acılar, senin bütün olma yolunda geçireceğin sınavlardır. Bunun farkına vardığında, yaşamın kendisi insanın öğretmeni olacaktır. Her kriz, her düşüş ve her zorluk hem kusursuz, hemde eşsizdir.
İnsanlara yaşadığınız zorluklardan bahsetmeyince sizin hiçbir şeyiniz yokmuş gibi davranıyorlar.
200 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabı kaleme almış olan kardeşimiz kendi başından geçen olayları yazmış. Belki bir çoğumuzun başına gelse ya pes eder ya da isyan ederdi. Ama Mustafa bey pes etmemiş, dik durmuş, ayakta kalmış. Tüm başına gelenlere rağmen insanlar iyi niyetle ve sevgiyle yaklaşmış. Kitap hakkındaki tek olumsuz görüşüm kitabın içerisine çok fazla tıbbı terim koymuş ve bu kitabın akıcılığına bence biraz zarar vermiş. Dediğim gibi yazar başından geçenleri yazmış, belki yaşadıklarının milyonda biri, o genç yaşında o kadar çok şey yaşamış ki buna rağmen ayakta. Ben kendi adıma bunu başaramadım onun yaşadıklarının yanında benim ki belki zerre kadar küçüktü ama onun gibi çabalayamadım, ayakta duramadım. Yüreğine kalemine sağlık kardeşim. Kardeşim diyorum çünkü yazar benden küçük yaşta. Ama yüreğiyle, kalemiyle, dik duruşuyla benden büyük...

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Yılmaz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.