N. J. Fountain

N. J. Fountain

Yazar
6.7/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
19
Gösterim
Adı:
N. J. Fountain
Unvan:
Yazar
Hayatımda sayısız kez üzgünüm sözünü duydum, tıpkı yağmur damlaları kadar çoklar. Eğer binlercesi üstünüze düşerse sizi duş yapıyormuşsunuz gibi yıkarlar. Onları görmezden gelip yürümeye devam etmelisiniz.
N. J. Fountain
Sayfa 146 - İndigo Kitap
İkimiz de ağlıyoruz. Hem benim hem de ikimiz için. Kaybedilen bir geçmişe ve kaybedilen geleceğe.
N. J. Fountain
Sayfa 321 - İndigo Kitap
432 syf.
·7/10 puan
Yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanmış bir kitap. Yazar kaleme aldığı eserle dünya üzerinde yaşamış olduğu sıkıntılar neticesinde nöropatik ağrılara maruz kalan insanların olduğuna dikkat çekmek istemiştir.
Kahramanımız geçermiş olduğu bir kaza neticesinde nöropatik ağrılara maruz kalmaya başlar. Kullandığı ilaçlar ağrısını dindirmeye yetmediği gibi bir de hafızasını bulandırmaktadır.
Ağrılar intihar etmeyi düşündürsede kahramanımız sevdiği insanlar için ayakta kalmaya ağrılarla mücadele etmeye devam eder.
Kaza gününü hatırlamaya başladıkça geçirmiş olduğu kaza gerçekten bir kaza mıydı yoksa birisi onu öldürmek mi istemişti bunu sorgulamaya başlar.
Ağrıları kadar içinde bulunduğu tehlike de son derece gerçekti ve çok geçmeden bunun farkına varması gerekiyordu. Ama nasıl? Cevabı merak edenlere şimdiden keyifli okumalar dilerim :)
432 syf.
·6/10 puan
Beş yıl önce yapmış olduğu kaza sonunda kronik nöropatik'ten muzdarip bir kadın Monica. İçtiği ilaçlar ağrıyı hafifletmiyor bile. Üstelik hafıza sorunu yaşıyor ve konuşurken bazı cümleleri kuramıyor. Ağrılarının kaynağı hasar görmüş sırtında. Siyatik sınırı zedelendiğinden (bütün sinirlerin toplandığı yer), bedenin çeşitli bölümlerine ağrı sinyalleri gönderiyor ve bu da hareket etmesini zorlaştırıyor. Maalesef bu hastalığa sahip yüzlerce insan var ve en kötüsü tedavisi yok.

Zamanla geçirdiği kazanın bir kaza olmadığını, biri tarafından merdivenden itildigini hatırlıyor. Kim onun ölmesini istemişti? Beş yıl önce intihar mektubunu niye yazmıştı?

Pskolojik gerilim olduğu için hikaye yavaş akıyor ama sonuna kadar merakla kendini okutuyor.
432 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Keyif alarak okuduğum bir psikolojik gerilimdi, gerçi Monica ağrı çektikçe, kolunu kaldıracak hali olmadığında ben de etkilenmedim değil, benim de mi şuram buram ağrıyor hissine kapıldım. Bir kaç bölümde bir farklı karakterlerin bakış açılarından da olayları okuduk, seviyorum bu tarzı, ne zamandır denk gelmemiştim. Sanırım bu tarzda okuduğum ilk roman Kayıp Kız'dı. İlerledikçe ne entrikalar, ne heyecanlar...

Yazarın biyografisi

Adı:
N. J. Fountain
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.