Nadia Fusini

Nadia Fusini

Yazar
7.3/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
45
Gösterim
Adı:
Nadia Fusini
Unvan:
İtalyan Yazar
Doğum:
Orbetello, İtalya 1946
Bir anda her şey beni korkutur olmuştu, çünkü güçsüzlük her şeyin içine sinmişti; her şey kırılabilirdi ve ben kırılan şeyleri onarmak için hiçbir şey yapamazdım. Beni kuşatan bu dünyada acımasız bir yok etme gücü vardı.
Ağlamanın ve sızlanmanın doğru olduğu zamanlar vardır, ama kendin için değil, dünyada bir haksızlık yapıldığı her an bunun acısını hepimiz çekiyoruz, bunun için.
152 syf.
·24 günde·10/10
~Spoiler içerir~
İlk gördüğümde romanın adı beni çok etkilemişti. Aşk romanı olduğunu zannetmiştim. Kitapta bir aşk vardı ama iki sevgili gibi değil babasına aşık olan bir kızı ve bir o kadarda annesini sevmeyen bir kızın hayatını anlatıyordu. Nadia annesine özeniyor ve en çok ağzını severdi ve kitabın adı da buradan geliyor her şeyden çok ağzını severdim. Babasının ölümünden sonra yaşamak istemiyor onunla birlikte ölmek istiyordu ve günden güne gittikçe zayıflıyordu. Doktorlar hastaneye yatmazsa ölür diyorlardı.
Hastaneye yatırdılar ve zorla iyileştirmeye çalıştılar. Daha sonradan annesini de kaybetti. Ve bir gün aniden yaşamaya karar verdi. Başlangıcında yaşamayı bilemeyen ben, ortasından yaşayacağım belki zamanı..
152 syf.
Çocukken yaşamayı bilmeyen bir kadının geriye dönük yaşamanı anlatan bir roman. Yazarın anlatımı akıcı ve dili sade. Sürükleyici ve etkileyici bir romandı. Çok beğendim. Bu kitapta aile bireylerinin çocukların üzerinde nasıl bir etkisi olduğu açıkça anlatılmış. Okumanızı tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Nadia Fusini
Unvan:
İtalyan Yazar
Doğum:
Orbetello, İtalya 1946

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.