Giriş Yap

Nathan Gardels

Yazar
5.0
1 Kişi
4
Okunma
0
Beğeni
362
Gösterim
306 syf.
·
Puan vermedi
Yüzyılın Sonu adlı bu eser New Perspectives Quarterly'den derlenerek oluşturulmuş.İçinde dünyanın önemli liderleriyle,düşünürleriyle yapılan röportajlar ve önemli denemeler var.20.Yüzyıl biterken dünyanın nereye evrildiğini o yılların bakış açısıyla görmek gerçekten önemli. Tavsiye ederim.
Yüzyılın Sonu
Yüzyılın Sonu
5.0/10 · 5 okunma
Hans Jurgen Syberberg- Flaubert kendi yaşadığı dönem için şöyle demişti: "Geleceği düşünmek bize acı veriyor,geçmiş de bizi geri tutuyor.İşte o yüzden de,şimdiki zaman avucumuzdan kayıp gidiyor."
Ivan Illich-Bugün yaygın olan duygu,geleceğin bizim beklediğimiz gibi olamayacağı,tam tersine Michel Foucault'un "epistemik çöküş" dediği şeyle karşı karşıya olduğumuz yolundadır.Yani bilincimizde,akla gelmez sanılan şeyin akla geldiği ani bir imaj değişimi yer almıştır.
Ivan Illich- İnsanoğlu üzerine doğa ve tarih tarafından konulmuş sınırları çiğnemekle,sanayi toplumu,ihtiyaç ve acıları ortadan kaldırmak adına ihtiyaç ve acıları kendisi yaratmıştır.
Akbar S.Ahmed- Cihad kelimesi bugünkü medyada ayıp kelimelerden sayılmakta,barbar bir uygarlığın fiziksel tehdidini temsil etmektedir. Oysa o kavram,soylu ve güçlü bir kavramdır.Kişinin kendini iyileştirmesini,daha iyi hale gelmek için çaba göstermesini,iyi bir amaç için mücadele etmesini temsil etmektedir.Kapsamı açısından,Tennyson'cudur: uğraşmak,araştırmak,teslim olmamak demektir.
22 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.