Naz Yılmaz

Naz Yılmaz

Editör
8.6/10
221 Kişi
·
299
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
92 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap imanın şartlarını şiirle ve mükemmel bir dille anlatıyor. Kaderi tanımlıyor ve doğru kader inancının nasıl olması gerektiğini öğretiyor. Kıyamet ve haşiri anlatıyor. Bir dinsize Allah'ın varlığını ve mucize kavramını anlatıyor. Mutlaka okunmasını tavsiye ederim.
92 syf.
·Beğendi·7/10
Şair belli bir sanat kaygısı olmadan kendine has bir tarzla imana ait konuları ve ilahi aşkı anlatıyor.

Yokluktan varlığa insan, Allah'ın birlik delilleri, haşir, kıyamet, Hz. Muhammed'in Tevrat ve İncil'de geçen isimleri, kadere iman ve kaderi doğru anlamak, kibir, ölüm, 15 Temmuz direnişinde Şehit Ömer Halisdemir'in rolü kitapta ele alınan konular arasında.

Ehl-i küfre reddiye isimli o uzun şiir de ayrı bir renk katmış bu kitaba. Bu şiirde şair Allah'ı inkar eden birine O'nun varlığını ispat ediyor.

Bu kitapta beni en çok etkileyen şairin ölümü düğüne ve Sevgili'ye dönüşe benzetmesi ve bunu içten bir dille anlatması.
92 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap şiirin sınırlarını zorlamış. Allah'ın varlığı ve birliği, öldükten sonra dirilme, kader, ilahi aşk ve Allah'a kavuşma arzusu okuyanı gözyaşlarına boğacak bir samimiyetle anlatılmış. Kibir ve gurura insanın hakkı olmadığı mucizenin ne demek olduğu da ele alınan konular arasında. Şehit Ömer Halisdemir ile ilgili şiir de söylemeden edemeyeceğim şiirler arasında. Şiir sevenlerin bu şairi ve tarzını tanıması lazım diyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 299 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.