Nazlı Berivan Ak

Nazlı Berivan Ak

ÇevirmenEditör
6.5/10
64 Kişi
·
184
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
240 syf.
·6 günde·9/10
Bu ara aldığım kararlar pek sağlıklı değil, bunu anladım bu kitabı bitirdiğimde. Kitabın başında Haley üniversite sınavına hazırlanıyordu. Kitap tiyatroda son buldu. Zevkliydi okumak. Farklı bir deneyim oldu benim için. Serinin diğer kitaplarını sağlıklı düşündüğüm zaman okumayı düşünüyorum. Keyifli okumalar dilerim.
236 syf.
·1 günde·3/10
Beklentimin çok altında kaldı. Bölüm sonlarındaki seçenekler olay örgüsüyle bağımsızdı. Tek uyumlu son, tiyatro gösterisiyle bitendi. O da yetersizdi.
240 syf.
·2 günde·3/10
Şahane hatalar serisinin ilk kitapları kadar güzel değildi. Seçimlerle diğer sayfalara giderken gidilen sayfadaki olayla önceki sayfa arasında bağ kurmakta çoğu zaman zorlandım. Her şey bir anda ve gerekli açıklama tam olarak yapılmadan işlenmiş. Benim için tamamen hayal kırıklığı. Tavsiye etmem.
234 syf.
·2 günde·6/10
Nasıl desem kitap okuttuyor kendini. Bilindik olaylar belki de ama yazarın dili sayesinde su gibi akıp gidiyor kitap.En çok da babasının oğluna yazdığı kısım çok hoşuma gitti.
234 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Okunması kolay, dili sade bir roman. Bir çırpıda bitirebilirsiniz.Kitaptan pek bir beklentim yoktu zaten umduğum gibi de bana hiçbirşey katmadı, zaman kaybıydı bence. Sıradan bir konusu var ve kitap bitince;eee yani ne okudum şimdi ben dedim.Çoğu kişi beğenebilir belki ama sıradan Türk dizileri tadında benim hiç tarzım olmayan bir kitaptı.
234 syf.
·9 günde·5/10
Kitabın adı merak uyandırıyor ama okurken konusunu, ilerleyişini sıradan buldum. Yazarın dili samimi, kitabı okurken sanki karakterle tanışıyormuşum gibi hissettim. Çok keyifle olmasa da zorlanmadan okudum. Okursanız çok yüksek beklentileriniz olmasın diyebilirim.
234 syf.
·8/10
Sesine ve bestelerine hayran olduğum Tuna Kiremitçi'nin ilk defa bir kitabını okudum ve itiraf etmeliyim ki yazarlıkta da yeteneğini konuşturmuş. Anne-Baba ayrılıklarının çocukları ne denli etkilediğini, ileride bu çocukların evlilik, ebeveyn olma vs. gibi konularda oluşan ya da oluşabilecek olan endişelerine değinmiş yazar. Eğlenceli ve akıcı bir anlatımı var, kesinlikle okurken sıkılmayacağız bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.
240 syf.
·6/10
Serinin ilk kitabı kadar heyecan verici olmasa da kitap farklı bir sistemde ilerliyor. Birden kendinizi lise yıllarında buluyorsunuz acaba o yıllarda ben olsam ne yapardım diye düşünüyorsunuz.
234 syf.
·5 günde·Beğendi·6/10
“Bu romandaki her şey hayal ürünüdür. Dünyanın tamamen delirmiş olması hariç.”
Yazarın daha önce okuduğum birkaç eserinde yorulmuş olmama rağmen bu kitap, konusu ve anlatım tarzıyla bana daha yakındı sanırım. Büyük beklentilere girilmediği sürece okunmasını tavsiye ederim.
http://www.bumesele.com/...ilim-tuna-kiremitci/
234 syf.
·6 günde·4/10
TUNA KİREMİTÇİ'DEN ŞOK EDİCİ BİR ROMAN!
Kitabın arka kapağında aynen böyle yazıyor.
Bu fikre katıldım mı?
Asla.
Şok eden tek bir an bile içermeyen bu kitaba hangi aklın ürünü olarak bu tespit, kim tarafından yapıldı?

Tuna Kiremitçi'nin Selanik'te Sonbahar gibi farklı konusu ve anlatımı ile okuduktan sonra iyi andığım bir kitabından sonra kendisinin başka bir kitabını daha okumaya karar vererek bu romana başladım. Fakat bence hüsrandı.

Bayağı bir konu etrafında dönen, derdini ahkâm keserek anlatmaya çalışan, içinde
'aşık olduğu siyahi bir adamdan virüs kapan bir eşcinsel',
'amcasının tacizlerinden kaçan bir kadın',
'kardeşleri terörist olmuş ama askere gitmesi gereken bir Diyarbakırlı',
'boşanan ailelerin dağılmış çocukları',
'ünlü kadınların ünsüz kocaları' gibi zorlamanın da zorlaması karakterler var. Bütün bunlara rağmen içinde cinsiyetçi, homofobik unsurlar da barındırıyor tuhaf bir şekilde. Kitabın ana karakteri kendine şöyle diyor mesela "durmadan gözlerim doluyordu galiba gey oluyordum." ve şöyle demeye de kalkıyor " Feminizm bana saçma geliyor (...) zaten işleyen bir şeyi meydan okumaya çevirerek boş yere gerilim yaratıyorlar."

Yazmak için yazılmış bir kitap gibi ve konu zorlamalarla ilerledi, öyle bitti.

Bu kitabı okumak için tek doğru zaman "bir kitap okuyayım olmasa da olsun" dediğiniz zamandır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nazlı Berivan Ak

Yazar istatistikleri

  • 184 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 80 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.