Nazmiye Tacettin

Nazmiye Tacettin

Çevirmen
7.7/10
6 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
27
Gösterim
Adı:
Nazmiye Tacettin
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
256 syf.
·10 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın adı ÇIPLAK HAYAT olacak. Yazım yanlışı mevcut. Bu düzenlemenin yapılması için nereye ulaşmam gerektiği konusunda fikri olan varsa çok sevinirim.
268 syf.
·16 günde·9/10
Luigi Pirandello ' nün " Biri Hiç Biri Biri Binlercesi " kitabından sonra okuduğum ikinci kitabı içinde 15 hikâyenin yer aldığı " Siyah Şal " kitabı oldu.

Luigi Pirandello keskin hayatın gürültülü akışında insanoğlunun kıyılarında biriken hüznün taşıdığı çeşitli insan hallerini ölümle eş zamanlı olarak anlatıyor.

Luigi Pirandello öykülerinde giderek vahşileşen dünyanın, ezilen, çaresizlikle kıvranan ,hayata tutunma ya da hayattan vazgeçme seçenekleri arasında kalan , gerektiği yerde hiç çekinmeyen keskin , ani , radikal kararlar alabilen öykü kahramanları aracılıyla insan olmanın derin dehlizlerine inerek, belki de okuyucusuna imkân tanıyarak onlarla yaşam deneyimlerinden derin bağlar kurmasını sağlıyor.
268 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
SİYAH ŞAL KİTAP YORUMU

Kitap icin ilk kısa ve öz yorumum tadı sonuna saklanmış bir yemek gibiydi olacak sanırım ama öykülerden oluştuğu icin de ayrı ayrı bir degerlendirme yapmak gerekir mi ? Bilemedim. 🤓 sonlara doğru lezzet aldım ve doydum diyebilirim. İltalyan Nobel Ödüllü ve İtalya'nın Sait Faik'i olarak bilinen yazarın 15 ciltten oluşan öykülerinin ilk cildiydi Siyah Şal Öncelikle yayınevi muhteşem bir çeviri yapmış hem yayınevini ve tabi ki ceviriyi yapan kisi Nazmiye Tacettin' i tebrik etmek gerek. Kitaba gelirsek ilk basta öyküler karmasık geldi bana, bazı bölümlerini tekrar okuma ihtiyacı hissedip odaklanmakta zorlandım fakat sonlara doğru bu durum bir anda tamamen degisti. İnsanların karanlık ve derin duygularının dışa vurumunu, hayatın icinden uclara doğru sürüklenmesini cok güzel öykülestirmis. Yazarın dilini cok sevdim, anlatım tarzı bir kac öyküde daha farklı ve güzel geldi özellikle karakterin icinde bulundugu duygu ve hali anlatmak icin yaptığı farklı benzetmeler ve vurgulamalar cok iyiydi. 15 ciltlik öykülerini sırasıyla okumaya devam edecegim.
.
.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nazmiye Tacettin

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 67 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.