Necdet Aracı

Necdet Aracı

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
33
Gösterim
Adı:
Necdet Aracı
Unvan:
Yazar
..." ve dünyanın bir ucundaki en ufak bir parçacık, dünyanın diğer ucunaki bir diğer parçacıkla birbirine değiyormuş ; öyle mi?"... "Her şey birbirine teğellenmiş gibi..."
110 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Necdet ARACI'yı okuyunca Öykü yazmanın neden zor ve seçkin bir yazın alanı olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz. Öncelikle yazar havadan sudan konuşmuyor. belli konular üzerinden dolaşmıyor hani şu meşhur "konsept"lere bu kitapta hiç yer verilmemiş.
Şimdi öykü garip bir alan ülkemizde, roman yazmaya cesareti olamayan yazarların eğlence mecrası ya da tanınmak isteyen yazarların okurlarını sıkıp sıkmadıklarını test edebildikleri bir yazın türü olarak algılanıyor.
Necdet ARACI'nın üslubu sıcak mı? Evet sıcak ama sıcak demekle bitmiyor, farklı bir hava yakalamış sanki öykü değilde şiir yazmış. Bazı paragraflar hatta kelimeler üzerinde gerçekten incelikle çalışmış. aklına ilk geleni yazmamış elemiş değiştirmiş işlemiş gibi birşeyler olmuş. velhasılıkelam adını ilk kez duyduğum ama umarım ki ilerde daha duyacağımız bir öykücümüz var. Kitabı biraz özetleyim. İçinde 33 öykü var. Tuale düşenler zinciri kitabın içine yedirilmiş başka bir öykü kitabı gibi sanki. yani sanki iki öykü kitabı birbirlerinin içine girmiş gibi ama hiç bir öykü diğerinin ayağına basmıyor oldukça incelikli ele alınmış bu yüzden. Çok beğendiğim öykü var mı? Evet var ama birkaç tane.

Yazarın biyografisi

Adı:
Necdet Aracı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.