Necmettin Safi

Necmettin Safi

Çevirmen
9.3/10
10 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yazarı bu kitapla tanıdım, kitabı günümüzde Cennet'i arzulayan her gencin okumasi gerektigine inanıyorum. Islam dünyası bu haldeyken, topraklarimiz işgal altindayken, kardeslerimizin namusu çiğnenirken ne yapabilirim ki ben? Sorusuna cevap arayan gençlere cevap bulma konusunda yardımcı olacaktır. Başlangıç için güzel bir kitap.
Incelemeyi kitabin sonundaki şu satırlarla bitirmek istiyorum.
Haydi Adn cennetlerine,
Çünkü ilk vatanımız orasidir.
Orada güzel meskenler vardır.
Görüyor musun? Esir olduk düşmanımıza,
Teslim oluyoruz, dönüp asıl vatanımıza.
Bu kitap, insanın hayatının rotasının çizildiği gençlik döneminde, maddi ve manevi yönden onun karalarını vermesine yardımcı olan bir kişisel gelişim kitabıdır. Kişisel gelişim noktasında da ayet, hadis ve selef-i salihinin sözlerini kullanarak insana teşvik ve
güzel bir çalışma tekniği sunuyor. Kısa ama öz bir kitap.
Hacmi küçük ama içeriği geniş çok bilgilendirici samimi bir kitap Allah yazandan Razı olsun.Kendimize,Allah’a,ailemize,ümmete,insanlığa karşı sorumluluklarımız çok güzel bir üslupla zaman zaman maddelenerek anlatılmış.Etrafımdaki herkese okutmak ve defalarca baştan okumak istiyorum.Ramazan vesilesiyle genç kardeşlere de hediye edilip vesile olunabilir.
Allah Mecdi El Hilali ' den razı olsun.

Bu zamanda Alimlerin, Sosyologların veya Psikoloji ile uğraşanların yazması gereken bir kitabı kaleme almış.Dili çok anlaşılabilir ve sade.

Ayrıca okurken yazarın sizinle sohbet ettiğini düşünüyorsunuz ki ben öyle düşündüm.Bence bu Mecdi El Hilali'nin samimiyetinin göstergesidir.

Kitaba gelince her müslüman genç kesinlikle okumalı.İSLAM davasına olan katkımız ve İSLAM'dan bize akacak olan nuru nasıl verimli ve kaliteli bir hale getirebiliriz onu öz olarak bu kitapta bulabiliriz.

Nefsimiz, ailemiz, arkadaşlarımız, ÜMMET'imiz ile olan ilişkilerimizi nasıl bir nizam içinde tutmaliyiz ? İSLAM'a hizmet etmek neden gerekli ve bu hizmet bizim ne işimize yarayacak? Hizmet ederken planlamalarimiz nasıl olmalı?

Bu sorularimin cevabını buldum bu kitapta. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.

BİZİ DİNİMİZE HİZMETKÂR ETSİN VE BUNU İÇİN DE GAYRET NASİB ETSİN. Hayırlı okumalar...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.