Neşe Develioğlu

Neşe Develioğlu

Çevirmen
9.8/10
11 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
304 syf.
·4 günde·10/10
Hatırla,sakın unutma...
1942 yılında Fransa da yaşanan bir trajedi. Fransızların neredeyse hiç yaşanmamış saydığı bir trajedi. Fransız polisi tarafından ölüm kamplarına gönderilen on binlerce insan. Bunlardan biri 10 yaşındaki Sarah'dır. Sarah küçük kardeşini evlerindeki gizli bölmeye kilitleyip anahtarı cebine saklamıştır.ve geri döneceğine söz vermiştir.
Kitabın hikayesi, Sarah'ın gözünden ölüm kampı, ailesinden ayrılışı ve olayları sorgulaması insanın tüylerini diken diken ediyor , sonunu merak ederken bir yandan da ümit ile bekliyorsunuz.
Sarah'ın dramı kurgu olsa da 1942 yılında yaşananlar gerçek, ölüm kampları gerçek. Sanırım insanlar var oldukça bir kısım acı çekmeye bir kısım zevk sefa içinde yaşamaya devam edecek.Ama tarih unutmayacak unutturmayacak. Kitabı okumanızı tavsiye ederim.
304 syf.
·277 günde·Beğendi·10/10
DİKKAT: AĞLATIR!

Ben ağlamaya bahane arayan bir insan olduğumdan mı? Hayır cidden herkesin içini cız ettiren bir olay saklı kitapta. Yahudilerin yaşadığı ızdıraplar, okurken bile berbat hissettiren o olayların küçücük çocukların başına geldiğini düşündüğünüzde insanlığa olan inancınız bir miktar azalıyor.

Kitap içeriği olarak bir yahudi ailesi bir temerküz sırasında tutuklanıyor ve ailenin küçük üyesi sarah kardeşini güvende kalması için gizli bir yere kilitliyor. Ne yazık ki polislerin onları katliama götürdüğünü bilmeden kilitliyor kardeşini oraya. Geri dönüp onu kurtarma umudu ile. Devamında neler olacağını okuyup görmelisiniz. Pişman olmayacağınızı garanti ediyorum. Keyifli okumalar (:
304 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabı nasıl incelemiliyim diye düşündümde ...
Fazla söze gerek yok aslında çünkü kitap tek kelimeyle mükemmel.
Sarah için üzülmemek elde değil. Filminden önce kitabı okumanızı tavsiye ederim.
304 syf.
·Beğendi·10/10
..........bazen tesadufdenmi ve ya ilahonin qismetimi? adamin eline ele kitablar dushur ki, bu skeitabdaki kelimelerin diger kitablardaki kelmelerden esali bir terzde ferqlendiyini hiss edirsen........... bu ferqliliyin nede oldugunu neden qaynaqlandigini bilmesen bele......... bu kitab mehz bele bir kitabdir......

Yazarın biyografisi

Adı:
Neşe Develioğlu

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.