1000Kitap Logosu
Neslihan Nur Türk
Neslihan Nur Türk
Neslihan Nur Türk

Neslihan Nur Türk

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.9
122 Kişi
273
Okunma
60
Beğeni
3.206
Gösterim
Unvan
Eğitimci, Yazar, Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı,
Doğum
Ankara, 1973
Yaşamı
1973 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı Ve Eğitimi Bölümü'nü bitirdi. Özel bir kolejde üç yıl süreyle anaokulu öğretmeni olarak görev yaptı. Tâkip eden yıllarda Arifan Radyo'da " Kadın ve Toplum" , Radyo Çağ'da "İnsan ve Toplum" adlı programları hazırladı ve sundu. Ardından yazar olarak eserler vermeye başladı. Beyaz Elbiseli Adam, Niceleri Benim Sandı, Kervan, İmâmeyi Yaktı Ateş, Dert Bende Ne Gezer Beyim, Aşk Olsun, Çocuklarımızla Neler Yapabiliriz ve Kitapçıkla Güle Oynaya, bugüne kadar yayınlanmış olan eserleridir. Değerler Eğitimi alanında kitaplar hazırlamakta olan bir ekipte, çocuklar için yazdı. Afrika’daki liselerde okutulmak üzere kaleme aldığı Sağlık ve Temizlik, Annelik ve Bebek Bakımı adlı iki ders kitabı, farklı dillere çevrilerek yayımlandı. Uzun yıllar, Şebnem Dergisi'nde yazdı. Bir dönem Bizim Bahçe ve Tebessüm dergilerinde hikâye ve denemeleri yayınlandı. Hâlen Altınoluk Dergisi'nde yazmakta olan Türk, dört yüzü aşkın şiire de imzasını attı. Çocuk şarkıları alanında da çalışmaları olan Türk, ilk şarkılarını Tatlı Çocuk isimli albümde paylaştı. Ellerim Küçük Daha ve Gülbeşeker adlı albümlerdeki şarkıları yazdı ve besteledi. Değerler eğitiminde müzikâl unsurların ne şekilde kullanılabileceğini anlattığı "Müzikâl Değerler Eğitimi Dersleri" ile alanında bir ilke imzâ attı. 2010 Ocak ayından itibâren Gülberenk Eğitici Çocuk Programları'na başladı. Yetişkinlerin oynadığı, çocukların seyrettiği bu sahne programlarında metin yazarı, oyuncu, solist, kostüm ve dekor tasarımcısı olarak görev yaptı. 2013'te arkadaşlarıyla beraber kurduğu Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği'ne başkanlık ediyor. Aynı zamanda, Tanzanya yetimlerine hizmet vermekte olan Altın Çocuk Derneği'nde yönetim kurulu üyeliği yapıyor. Dernek bünyesinde Eğitici Çocuk Programları, Konferanslar ve Konserler ile çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik çalışmalarına devam eden Türk, yurt içinde ve yurt dışında, çocuk eğitimi ve hizmet konuları ağırlıklı olmak üzere, birçok farklı konuda konferanslar vermeye devam ediyor. Çeşitli kurumlarda kendisinden "Eğitim Formasyon" dersleri almakta olan çok sayıda öğrencisi bulunuyor. Çalışmalarını şevkle sürdüren Türk, evli ve bir beyefendi annesi. Ödüller Süreyyâ Anne Vakfı 2011 Çocuklara Hizmet Ödülü ( Amerika Birleşik Devletleri )
Aişe
Aşk Olsun'u inceledi.
228 syf.
Yazarın üslubunu çok samimi buldum. Hem aşık hem günahkar, hem pişman hem nazlı. Cümleleri şiir gibi, bir ilham ile yazıldıkları belli.. Okurken sanki sesini duyuyorsunuz, geçen yıl okumama rağmen hala kulaklarımda, ince zarif nazlı bir ses tonu.. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Allah'ın aşkıyla kalbini rızıklandırdığı insanlarda bir haller oluyor. Kişiden kişiye, zamandan zamana değişen haller.. Okunmaya değen bir kitap, görülmeye değer bir aşk var...
Aşk Olsun
9.5/10
· 41 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
MESRURE SÜRÜCÜ ARVAS
İmameyi Yaktı Ateş'i inceledi.
228 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Neslihan Nur Türk 'ün okuduğum ilk kitabı ve bende bıraktığı etki inanılmaz derecede muazzam. Bu nasıl güzel bir bakış açısıdır bu nasıl bir at gözlüğü deyiminin tersinin ileri safhasıdır. En çok beni etkileyen kısım günahlara bakış açısı, biz insanların nasıl da kendini hiç sorgulamayışı hep hatalarını birilerine yükleme uğraşı hepsi muazzamdı tadı damağımda kalan bir kitap oldu diğer kitaplarını hevesle okumak istiyorum eğer marjinal bir bakış açısı ve gerçekten aa hiç öyle düşünmemiştim demek isterseniz kesinlikle okumanızı öneririm.
İmameyi Yaktı Ateş
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
kitapbiriktirenboga
Dert Bende Ne Gezer Beyim'i inceledi.
262 syf.
Adını çok duyduğum bu aralar sık karşıma çıkan ama bir türlü okuyamadığım kitap bakalım bana neler öğretecek :) merakla okumaya başlıyorum ve okuyanların yorumları da beni iyice meraklandırıyor. Kitap bitti ama bu kitabı okuyup beğenenler neden hayatına geçirmemiş merak etmekteyim? Kesinlikle okumalısın diyenlerin anlatılanlardan hiçbirini kendi hayatında uygulayamamış olması gerçekten çok üzücü.. Bazı yerlerinde sıkıldım r hadi artık ne demek istiyorsun söyle diyerek hızlıca okudum ama bazı yerlerinde bölüm hiç bitmesin istedim.. kitap bir solukta bir günde okunacak tarzda bir kitap ama etkisi uzun süre bilir ;)
Dert Bende Ne Gezer Beyim
OKUYACAKLARIMA EKLE
4