Nevşah

Nevşah

Yazar
6.0/10
5 Kişi
·
8
Okunma
·
3
Beğeni
·
712
Gösterim
İbadet Allah ile bir olmak için yapılmalıdır. O'ndan korktuğun için yaptığın şeyin adı ibadet değildir!
Yaşadığımız her tecrübe bilinç seviyemizin etkisindedir. Dışarıda kimse yok. Yaptığınız her şeyi kendinize yapıyorsunuz.
Dünyayı gerçek zanneden insanların yarısı Allah'a için için öfkelenerek ateist olmuş durumda, diğer yarısı da Allah'tan korkarak ona ibadet etmekte !
Üzgünüm, yazarın dediği gibi aydınlanmış bir üst bilince sahip olmadığım için kitabın bir çok kısmını anlamakta zorlandım.

Kişisel Gelişim ile ilgili verdiği bölümler anlaşılır fakat bu dünyanın sadece bir illüzyon olduğunu hatta var olmadığını iddia etmesini, açıklamalarının içindeki çelişkileri kavrayamadım...

Hakikatin Allah ile bir olmaktan onu anlamaktan geçtiğini yazmasına rağmen, kutsal kitaplarda verilenleri kendince yorumlaması örneğin, dünyanın yaratılmadığı sadece bir düşünce olduğunu ve var olmayan bir yerdeki hiç bir şeyinde var olmadığını savunuyor. Ruhun var oluşunu kabul etmesine rağmen kişinin yaşadığı ölüm, açlık, hastalık savaş gibi kavramları zihninin yarattığını aslında var olmayan dünyada bunlarında olmadığını; bunu kabul edip sadece yaşadığımız rolü üstlenerek Allah ile bir olacağımızı ve ruhun uyanmasının bundan ibaret olduğunu söyleyen yazarın yazdıklarını, özellikle son bölümlerde verdiği örnekleri anlamakta zorluk çektim.

İlk defa bir kitabı okumakta çok zorlandım, sadece yarım kalmasın diye bitirdiğim bir eser...
Ego-beden ve zihinle okunduğunda yazılanlar hiçbir anlam ifade etmiyor olabilir. Ama biliyoruz ki 'gerçek olan' zihinle anlaşılmıyor zaten. Ancak 'kalple' okunduğunda idrak edilebilecek çarpıcılıkta ve gerçeklikte bir kitap. Bu kitap bir yüreğin fışkırması..

Yazarın biyografisi

Adı:
Nevşah
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.