Nihan Yazıcı

Nihan Yazıcı

Çevirmen
8.7/10
9 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
256 syf.
·Beğendi·10/10
"Tamamen materyalistik bir düzen üzerine kurulmuş olan uygarlıklarda, mülkiyetin önemi ruhtan çok önce gelmektedir. Ve bu gibi düzenlerde mülkiyete karşı işlenmiş suçlar, insanlara karşı işlenmiş suçlardan daha ağır cezalara çarptırılır."
236 syf.
·11 günde·5/10
Efendim yazarımız Amerika'dan gemiye atlayıp İngiltere geliyor. Amaç ingiltere' nin doğu yakasında sefalet icinde yaşayan insanların hayatını araştırmak. Bunun için tebdili kıyafetle halkın içine karışıyor onlar gibi davranıyor. Yaşıyor demiyorum onlar gibi davranıyor diyorum çünkü pek kıymetli yazarımız o sefaleti çok çekemediği için iki güne bir kaçıp kiraladığı odada banyosunu yapıyor, karnını doyuruyor ve kaygısız rahat bir uyku çekiyor.
Büyük umutlarla elime aldığım ama hayal kırıklığı yaşadığım bir kitap oldu. Roman desem değil. Bilimsel bir çalışma desem değil. Makale desem değil. Hadi türünü bıraktım kitapta ruh yok. En çok ta buna üzüldüm. "Beyaz Diş" te bir kurdun psikolojisini bile okuyucuya verebilen bir yazar nasıl olurdu insanları konu ettiği bir kitapta bu kadar yavan ve sığ kalır. Samimiyet ölçer değilim ama bu kitapta samimiyetsiz bir şeyler var. Bir türlü yürümedi. Devamlı aynı konu hakkında ki tekrarlar sıktı. Kitap daha kısa ve derli toplu olsaydı azıcıkta ruh olsaydı. Mükemmel bir iş çıkardı ortaya diye düşünüyorum. Yine de haksızlık etmek istemem bana nahoş gelen tabi ki size hoş gelebilir.