Nikhilānanda Svami

Nikhilānanda Svami

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
3
Beğeni
·
32
Gösterim
Adı:
Nikhilānanda Svami
Unvan:
Yazar
Doğum:
Hindistan, 1895
Ölüm:
New York ABD, 1973
Brahman ilk ilke olarak açıklanır; her şey O'ndan kaynaklanır, O'na dayanır ve sonunda her şey O'nun içinde kaybolur.
Vedalarda, insanlara, dünyasal mutluluklarına yardımcı olan bütün hayvanlara iyilikle davranmaları gerektiği yazılıdır. Böylece bir insanın dünyasal mutluluğu tanrılara, beşer kardeşlerine ve hayvanlara karşı ödevlerini yerine getirmeye bağlı olmaktadır. İnsanın diğer canlılarla uyumlu ilişkisinden kazandığı hoşnutluk, iç hoşnutluğu doğurmakta ve daha yüksek yaşamın kapısını açmaktadır.
Kişisel bir Tanrı'ya inanan insanlar genellikle hep kendilerini seçilmiş olarak gören dar görüşlü insanlar haline gelirler
...
Dolayısıyla kendilerini onlara üstün görürler. Bu üstünlüğün bir sonucu olarak da dünyada birtakım özel ayrıcalıklara sahip olmayı talep ederler ve bu yolla da hata yapan ruhları kurtarma sorumluluğunu üstlenirler. Böyle bir tavır değişik dinler arasında çeşitli tartışmalara ve savaşlara neden olmuştur.
Bugün insanların birbirlerinden nefret etmelerini sağlayacak olan yeterince din vardır. Ancak, onların birbirlerini sevmelerini sağlayacak yeterince din yoktur. 
Vücudunu ikiye böldü. Bu bölünmeden bir erkek ve onun eşi meydana geldi. Dolayısıyla bir vücut, bir kadına kavuşmadan önce yarımdır,
Dar görüşlü bir inanan kendi dinsel idealine bağlılığını genellikle diğerlerinin dinsel ideallerine karşı duyduğu nefretle ölçer.
Müslümanlığın düşmanı Hinduizm değildir. Hristiyanlığm düşmam Yahudilik değildir. Bugün tüm dinleri ortak bir düşman tehdit etmektedir: kuşkuculuk ve dinsizlik. Eğer dinler birbirlerine tutunmazlarsa yaşayamazlar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nikhilānanda Svami
Unvan:
Yazar
Doğum:
Hindistan, 1895
Ölüm:
New York ABD, 1973

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.