Nilgün Himmetoğlu

Nilgün Himmetoğlu

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
270 syf.
·3 günde·7/10
Steven Spielberg sinema dahisidir ve bu dahiliği her çektiği filmde açıkça görebiliyoruz. Film yönettiği gibi senaryosuna katkı bulunduğu filmler de mevcut lakin kitap yazdığını bilmiyordum. Bu kitabı bulduğumda şaşrıdım ama düşünmeden de aldım. Bunun nedeni kitabın yönettiği film olan üçüncü türden yakınlaşmalar filminin romanı olmasıydı.

Kitabı aslında bu filmin olduğunu analayamasam da kapağı bana ipuçları verdi ve arka kapağı gördüğümde ve oradaki Close Encounters Of The Third Kind'ı görünce sevincim anlatılamaz. Bu kitap ülkemizde önce buluma sonrasında da üçüncü türden yakınlaşmalar olarak basılmış gördüğüm kadarıyla. Bu vesileyle iki baskıyı da arşive katmış ta oldum.

Kitap ise uzaylıların dünyalılarla olan iletişimi daha doğrusu vermiş olduğu mesajlar doğrulttusunda onlarla iletişim kurmaya çalışan hükümet, ordu ve bazı vatandaşların çabalarını konu ediniyor ve bunu da oldukça sürükleyici bir dille başarıyor. Bir bilimkurgu romanı olarak çok başarılı bulduğum romanın yeni baskısı olmasa da Steven Spielbergin kaleminden çıkması sayesinde okunabileceğini düşünüyrum.
135 syf.
·Puan vermedi
Oldukça eski bir kitap ve basımı da yok. E okuyucumda epub olarak bulup okudum. Kitabın yine eski bir filmi de var. Klasik Hollywood sinemasını andırsa da güzel bir kurgusu vardı. Dünya dışı varlıklar ve o varlıklarla nasıl iletişim kurabileceğimiz konusunda farklı bir hayal gücü sunmuş bize Spielberg.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nilgün Himmetoğlu

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.