Giriş Yap

Nilgün Öneş

Yazar
Tasarımcı
8.3
31 Kişi
200 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Eski dizileri hatırlar mısınız? İkinci Bahar, SüperBaba, Hatırla Sevgili... Ne güzeldiler değil mi? Sevgi, dostluk, arkadaşlık, aile olmak adına verdikleri mesjlarla, hem gülüp, hem ağlatan, içimizde çiçekler açtıran dizilerdi. İşte o dizilerin senaristi Nlgün Öneş. Pek kıymetli bir insan. Aynı dizileri gibi bir kitap yazmış. "Ağlamak Yok." Hem ağladım, hem güldüm, gülerken boğazıma bir yumru oturdu, gülümsememi yüzümde dondurdu, gözyaşlarım akıverdi. Çok çok severek okuduğum bir kitap oldu. Buruk, içe dokunan bir hikaye ve arka kapakta da yazdığı gibi sahici bir kahraman ve sahici duygular. Israrla okumanızı öneriyorum, çok seveceksiniz.
Ağlamak Yok!
8.3/10 · 71 okunma
Reklam
200 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
AĞLAMAK YOK
Annesini kaybeden küçük bir kızın kendi ağzından yaşadıkları anlatılıyor. Küçük Elif annesini kaybettiğinde herkes kendince annesinin öldüğünü anlatmaya çalışır fakat o bunu kabullenmek yerine annesinin onları bırakıp İstanbul'a gittiğini düşünür. Annesiyle sık sık gittikleri İnci Pastanesi'ne gidip annesini bulmaya karar verir. Ünlü senarist Nilgün Öneş bir çok dizinin senaryosunu yazmış. İkinci Bahar, Hayat Bağları, Hatırla Sevgili Yabancı Damat...Bir çok kişinin severek izlediği bu dizilerin senaristinin yazdığı kitap güzeldir diye düşünerek başladım kitaba. Haklıymışım içimi burkan, adeta burnumu sızlatan ve sonunda beni ağlatan bir kitap okudum. Küçük Elif sürekli kendine "AĞLAMAK YOK" dese de beni de ağlattı. Belki bende annemi kaybettiğim için, belki de anne olduğum için bilmiyorum beni etkileyen bir kitap oldu.
Ağlamak Yok!
8.3/10 · 71 okunma
200 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
#Ağlamak yok okadar içten ve güzel bir kitap olmuş ki karakterin yaşadığını hissettim okurken. Bana hediye eden kişi ve kitap hep özel olucak benim için.
Ağlamak Yok!
8.3/10 · 71 okunma
200 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Merhaba ⠀ Ağlamak Yok! Hani bir zamanların en sevilen dizileri olan Hatırla Sevgili, Ihlamurlar Altında, İkinci Bahar’ın senaristi 1000kitap.com/nilgunones ten güzel bir kitap ⠀ ⠀ Herkesin hayatında içini ısıtan bir kitabı, bir hikayesi, bir anısı vardır. Ben size içinizi ısıtacak bir kitap önermek istiyorum bu postumda. Ağlamak yok! o kadar naif, o kadar yüreğinize dokunan bir eser ki sevmemek elde değil.⠀ ⠀ Muhteşem bir kurgusu var diyemem. Büyük beklentiler içerisine de sokmak istemem ama kurgu hoş bir dil ile anlatılmış ki sizi içine çekiyor. Kitapta küçük yaşta annesini kaybeden ve bu ölümü kabullenemeyen Elif’in çocuk yaştaki hislerini, bu durumla başa çıkma çabasını anlatıyor. Okurken yer yer Elif’e sarılmak istedim. Onu o çocuk saflığından öpmek istedim. ⠀ ⠀ Kitap bittikten sonra siz ona dokunamıyorsunuz ama o öyküsüyle size dokunabiliyor.
Ağlamak Yok!
8.3/10 · 71 okunma
Reklam
200 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ah o eski günler... Hepimizin içinde teknolojinin bu kadar gelişip insan ilişkilerini bu kadar yok etmediği günlere özlem var. Ağaçlara tırmanıp meyve topladığımız, hava kararana kadar sokakta oynadığımız, komşuluk ilişkilerinin olduğu, insanların birbirine güvendiği, belki imkanların bu kadar olmadığı ama kıt imkanlarda bile mutlu olduğumuz o eski günler. Kitabı okurken Gülşahlı, Sezercikli eski Türk filmleri aklıma geldi. Öylesine sıcak, öylesine samimi... Bazı yerlerde duygulandım boğazım düğümlendi, bazı yerlerde de içimi tatlı bir mutluluk kapladı. Yazarımız Nilgün Öneş sahici karakterler yaratıp edebiyat dünyamıza armağan etmiş. Kalemi o kadar güçlü ki, okuduğunuzda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Ihlamurlar Altında, Hatırla Sevgili, İkinci Bahar, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Güz Sancısı gibi film ve dizilerin senaristliğini yapan değerli yazarımızın eserini iyi ki okudum diyorum.️
Ağlamak Yok!
8.3/10 · 71 okunma
Reklam
2
16 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42