Nilüfer Savaşer Nişli

Nilüfer Savaşer Nişli

Editör
7.5/10
287 Kişi
·
821
Okunma
·
0
Beğeni
·
93
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
512 syf.
·9 günde·5/10
seri içerisinden en beğendiğim roman oldu. Meriç Ve Kayra aşkının yaşadığı tüm maceraları öğrencilerim ile birlikte okuduk. Genç yazara başarılar dilerim.
448 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Sevgili Tuğba abla ağlıyorum mutlu musun?
Bu soruyla başlamak istiyorum çünkü boşluğa düştüm. Üç günde okudum ama ben mi okudum yoksa o mu beni okudu bilmiyorum.
Yazın iki kitabi birlikte okuduktan sonra reading slumpa girmiş günlerce kitap okumamıștım. Bu kitap ef sa ne bir kitaptı.
Amber beni bitirdi. Sevgili Nilüfer ablacığımın kitabın son sayfalarına koyduğu çizimler çok çok güzeldi.
Tuğba ablacığımın kalemi çok çok güzeldi. Duyduğuma göre İtalyan Ateşi'nin dosyası da final okuduktan sonra Ephesusa teslim edilecekti.
Canım James, gözlerimin önünde acı çekti. Beren her acı çektiğinde, o kadar kötü oldu ki James ben üzüldüm.
Sofia boyun posun yere batsın inşallah. Spoiler vermek istemediğim için susuyorum ve ağlamaya gidiyorum.
Burdan Ephesus'a sesleniyorum seni her gün bunalttıgım, Amberin kapağını paylaştığın fotoğrafa hunharca attığım yorumdan sonra beni engellemediğin için çok teşekkür ederimdkdkfkdk. Tuğba abla sanada teşekkür ederim seninde çok boğdum yapacak bir şey yok.
Kitabı almak isteyen imkanı varsa üç kitabı birden alsınlar. Okuyanlar beni anlar. <3
448 syf.
·5 günde·Beğendi
Lacivert - Amber
Dolu dolu yaşatıyorsun T. Y. Mazer hayal gücüne hayranım. Bilim kurguyu Türkle harmanlamak muazzam bir hava katmış. Tek kelimeyle muazzam... Şunu da dile getirmeden geçemeyeceğim hepsi mükemmeldi ama 2. Kitapta ki atak beni benden aldı. Okuyan herkesin elinde dilinde bence cidden okurların bir eline düşmesi gerekir. Herkese keyifli okumalar
512 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Serinin dördüncü ve son kitabıyla beraberiz. Bu kitapta çok ayrılık var. Hüzün var ve sırlar ortaya çıkıyor. Karakterlerimiz büyüyor ve üniversite hayatları başlıyor.
Kitabın konusuna gelince; kayla ölümden döner ve Meriç sayesinde depresyonu atlatır ama, Sonrasın da işler çok karışır.
Meriç'in babası, karısının onu aldattığını öğrenince onu aldatmıştır. Semih'in babası ise ihaleden önce babasına fotoğrafları göstererek ihaleden çekilmesine sebep olmuştur. Kayla bunları öğrenince ne yapacağını bilemez. Meriç'e söyleyip onu daha da üzmek istemez ve öyle yapar saklar ama Meriç gerçeği öğrenir ve Onu terk eder.
Meriç gittikten sekiz ay sonra Kayla tamamen başka birine dönüşür. Saçı, kıyafetleri, onu hatırlatacak her şeyden kaçmıştır. Meriç gittiği ilk zamanlar Kayla için zor olmuş ve babası evlenmeyi ertelemişti. Kayla sekiz ayın sonunda yeni yeni toparlanır. Ama Meriç ortaya çıkar ve işler yine karışır.
İyi okumalar....
499 syf.
·Beğendi·10/10
Aşk ve tutku ile sarmalanmış, duygu dolu bir FMArsal başucu kitabı daha… Aşkı yazan adamdan yüreğinize kadar hissedeceğiniz aşk dolu bir roman daha… Bir sayfasında hüzünlenip gözleriniz dolarken, birkaç sayfa sonra size kahkaha attıracak bir FMArsal klasiği daha…

Turgut Ataman siyah saçlı, gri gözlü, karizmatik, sıklıkla gülümseyen, inatçı, kafasına koyduğunu yapan, yakışıklı olduğu kadar da zorba otuzlu yaşlarında başarılı bir iş adamı.

Vildan siyah saçlı, siyah gözlü, öpülesi dudaklara sahip, öfkeli, çekici, güzel ve masum olduğu kadar inatçı ve hırçın bir hukuk fakültesi öğrencisi… Bu arada kapaktaki kız benim hayalimdeki Vildan.. İlk gördüğümde işte Vildan bu demiştim.

Hikayemiz Vildan’ın annesi ve babasının zorlamasıyla Turgut ile buluşmayı kabul etmesiyle başlıyor. Onu evlilikten vazgeçirmek için bir oyun hazırlıyor ama evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bu bölüm benim kitapta en sevdiğim bölümlerden biri, çok eğlendim okurken. Aslında kızımız daha bu buluşmada Turgut’un çekimine kapılıyor ama bunu kabul etmiyor bir türlü.

Turgut’un babası ölümcül hasta, hatta son günleri. Tek isteği ise biricik oğlunun evlenip çoluk çocuğa karışması. Böyle bir zorunluluk karşısında Turgut’un aklına gelen tek kadın ise Vildan… Üç sene önce heyecanla toplantı odasına dalması sayesinde 10 saniye içinde görüp, aşık olduğu Vildan… Üç sene boyunca uzaktan da olsa takip ettiği, okulu olduğu için aşkını ve ona olan tutkusunu söyleyemediği Vildan… Ve üç sene boyunca sevmekten vazgeçmediği Vildan… Kızımız bu teklife şiddetle karşı çıkıyor, Turgut’a çektirmediği çile, yapmadığı cadılık kalmıyor…Konuyla ilgili daha fazla yazmak istemem, okuyup o zevki kendiniz tatmalısınız bence…

Turgut Ataman Çeliker diğer FMArsal erkeklerinin aksine sevdiğini söyleyebilen, aşkını itiraf edebilen, ilgisini ve tutkusunu karşısındaki kadına hissettirebilen bir erkek… Hatta tüm bunları gözündeki bir ışıkla bile yapabiliyor. Ama Vildan inatlaşmada, öfkede, hırçınlıkta ve sert sözler söylemekte o kadar ileri gidiyor ki Turgut’un gözündeki o ışığı bile söndürüyor. Sonra da ver elini pişmanlıklar, keşkeler ve yaptı diye kızdığın hareketleri yapsın diye beklemeler…

Bir gün kitap olarak ellerimin arasına alma hayaliyle, yıllar içerisinde e-kitap halini defalarca hatta diyalogları ezbere bilecek kadar okuduğum bir kitap Ismarlama Bebek. Ama bu hali bambaşka. Yazarımız resmen kitabı yeniden yazmış. Konu ve kurgu genel hatlarıyla aynı ama geri kalan her şey değişmiş. Zaten etkileyici olan diyaloglar ve anlatım daha da vurucu hale getirilmiş. Zaten okudum diye düşünüyorsanız bence bu halini de okumalısınız, daha çok beğeneceğinizden eminim.

Uzun lafın kısası ben çok beğendim... Aşk romanlarını seviyorsanız, herkesin birbirini sevdiği (yaşlı çiftlerin bile), karakterleri bizden, mekanları bizden, sıcacık, yozlaşmamış bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız bu kitap tam size göre, okuyun pişman olmazsınız.
512 syf.
·2/10
Seriyi bitirmek icin kendimi zorlayarak okudum. Ilk kitaba oranla daha iyi denebilir ancak yine de tatmin eder bir yani yok. Belki de ilk kitaplar olmasa daha ilimli yaklasabilirdim.
499 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Fatih Murat Arsal kitaplarının bağımlılık yaptığı kesinlikle bir gerçek. Okurken aksiyonu da yaşatıyor, mutluluğu da, aşkı da. Benim bu yazarın okuduğum 10.kitabı oldu. Kaldı 5 kitabı.. Onları da en kısa zamanda okuyacağım.
- - - - - - - - - -
Genç adamın babası çok hastadır ve Turgut o ölmeden önce onu mutlu etmek istemektedir. Evlenmek ve ona bir torun vermek.. Bunlar sadece babasının değil tüm ailesinin istediği bir durumdur. Bunun içinse aklında 3 yıl önce bir toplantıda yalnızca bir kaç dakika gördüğü kızı, karısı ve çocuğunun annesi yapmak ister. Aslında bu istek kızı daha ilk gördüğü anda filizlenir ama o zamanlar Vildan'ın yaşının biraz küçük olması nedeniyle doğru zamanı bekler. Kızın babasıyla daha önceden tanıştığı için kızıyla evlenmek istediğini söyler. Vildan ise bu teklifi asla kabul etmez ama bir süre sonra annesinin ve babasının ısrarlarına dayanamayarak görüşmeyi kabul eder. Fakat buluşacakları yerde Vildan Turgut'a ufak bir sürpriz hazırlamıştır. Nereden bilebilirdi ki o sürprizin çok farklı sonuçlar doğuracağını...
Arka kapaktan küçük bir alıntı;
Bir masal kahramanı kadar yakışıklıydı belki! Sıcacık bakışlarıyla, tecrübeli yürekler için bile tehlikeliydi.
Aşkı hiç tanımayan vahşi bir kıza göre ise, engellenemez iradesiyle tutkulu bir zorbaydı o...
499 syf.
·6 günde·Beğendi
FMA kitapları tek satır atlamadan okuduğum ender kitaplardan biri. O kadar sürükleyici ki iki üç günde nasıl bittiğini anlamıyor insan. 10/10 haketden yazar.
448 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Seride bütün kitaplar benim için eş değerdi diyebilirim. Serinin bitmesine açıkçası üzüldüm çünkü çok kolay okunuyor ve su gibi akıyordu. Sevdiğim karakterlerse ilk kitapta olmamasına rağmen sonradan fazlasıyla oldu. Yazarın fazlasıyla eksiklerini olduğunu düşünüyorum. Yazma tarzı ve bulduğu erkek karakterler oldukça güzel olmasına rağmen, kadın karakterler, konu bağlama, mümkünatı olmayan durumlar, aşırı aşk ve herkesin ana karakterimize göz dikmesi ve kızın başına gelmeyenin kalmaması kitabın eksi yönleriydi. Bu kitabın bitiminde beni en çok üzen artık James ve Mike'tan ayrılıyor olmak olacak galiba...
499 syf.
·2/10
Hayatımda okuduğum en zırva şeylerden biriydi. Şey diyorum çünkü kitap demek pek doğru değil.

Zaten adı çok kötü. Kapak leş. Ephesus yayınları yine alkolü fazla kaçırmış. arkadaşımın kütüphanesinde görüp merak ettim okuyayım dedim. klişe bir türk dizisini kitap yapmaya çalışmışlar gibi geldi.

okuyup da beğenen varsa onlara sadece gülebilirim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Nilüfer Savaşer Nişli

Yazar istatistikleri

  • 821 okur okudu.
  • 34 okur okuyor.
  • 570 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.