Nilüfer Velieceoğlu

Nilüfer Velieceoğlu

YazarÇevirmen
8.6/10
11 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
68
Gösterim
Adı:
Nilüfer Velieceoğlu
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
392 syf.
·Puan vermedi
Aklimda kalan esmeraldanin guzelligi notre dam kilisesi be askin imkansizligi. Hala unutamadigim cok muhtesem bir klasik eser Seviyoruz victor Hugoyu
392 syf.
·9 günde·Beğendi
Notre Dame Kilisesi'nin kambur zangocu Quasimodo, güzel çingene kızı Esmeralda'ya aşık olmuştur. Ne var ki velinimeti rahip Claude Frollo da bu kıza karşı ilgisiz değildir. Esmeralda'nın aşık olduğu Yüzbaşı Phoebus da bu üçgene eklenince, sevmek sahip olmak mıdır yoksa fedakarlık mı? Sorusunu akla getiren üç farklı insan ve üç farklı aşk gözler önüne serilir.

Victor Hugo 15. Yüzyıl Paris'ine dair pek çok tasvire yer verildiği Notre Dame'ın Kamburu'nda, dönemin mimarisini olağanüstü zengin bir dille anlatmıştır. Kitapta beni tek sıkan da bu tasvirlerin olduğu ilk iki bölüm oldu. Onun haricinde kitap oldukça ilgi çekici bir kitap.
239 syf.
·8/10
Cehennem yedi kat mı? İnsanlar ölüm meleğini gerçekten görecek mi? insan duyumlarının tamamen dışında olan ne bir göreni ne de duyanı bilinmeyen fakat kutsal metinlerin anlatımında zihinde belirli bir yere oturan ne varsa Dante bunları imgeleyerek düş dünyasından dış dünyaya yansıtmaya çalışmış.