Nur Özlük

Nur Özlük

Çevirmen
8.8/10
5 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
151 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
16.yy'da yaşamış, çağdaşı Galile Galileo ve Tycho Brahe gibi ünlü bir astronom, matematikçi olan Johannes Kepler'in doğumundan ölümüne kadar hayatını ele alan bir eserdir. Yazarımız bu biyografik çalışmayı yaparken olayları bilgi verileri şeklinde değil, daha çok tarihi bir roman şeklinde yazmış. Ve bazı yerlerde, sanki yazar Kepler'i sevdiği için onun güzel yönlerini ya da göstermek istediği gibi ele almış hissettim. Yani bende böyle bir izlenim oluştu.
Kitabı neredeyse bir solukta okudum, tabi bu daha çok bizim bölüm kulübünde tahlilini yapacağımızdan kaynaklı ama olsun :)
Hatta yazar öyle bir ele almış ki Kepler'in teorilerini, öğretilerini, yaptığı işleri anlatmanın yanı sıra onun, yaşanan olaylar karşısındaki duygusal dünyasını da yansıtmış. Yani işin içinde kurgusallığın olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Tabi Kepler'in günlüğü olup bu yazılanları oradan yola çıkarak yazdıysa başka, bilemiyorum.
Velhasıl kelam çok beğendiğim bir eser oldu. Bilim tarihine ilgi duyuyorsanız ve en önemlisi kitabı bulabilirseniz okuyun derim.
Not: bende pdf şeklinde okudum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.