Nur Yelaldı

Nur Yelaldı

Çevirmen
7.8/10
19 Kişi
·
98
Okunma
·
0
Beğeni
·
42
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
32 syf.
·Puan vermedi
Öykünün nota nota hızlı yükselen temposuyla kalbimin ritmi beraber seyretti. Güçlü bir anlatı akıntısında sürükleniyorken bir saniye rahatsız hissetmeden duramadım. Gotik edebiyatın bu spesifik örneği Zann'ın benzersiz müziğiyle okula aklını kaçırtıyor. Öyle ya; bizi korkutacağından emin olduğumuz çok az canavar vardır.
112 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bu kitap modern bilimkurgunun bilinen ilk örneklerini barındırıyormuş ve ilk baskısı 1892 yılında yapılmış. Sahafta denk geldiğime çok memnunum. Okuması çok rahattı; hem kısaydı hem de eğlenceli ve sade dille yazılmıştı, bu yüzden kısa sürede bitti. İçindeki çizimler de çok güzeldi. Ayrıca sonunun şaşırtmacalı olmasını ve yaratıkların yaratıcı olmasını da çok beğendim. Denk gelirseniz okuyun, çocuk kitabı olsa da çocuk ruhlu büyüklerin de severek okuyacağına eminim.
32 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bu kısa hikayeyi okumamın sebebi Phillips Lovecraft'ın dilini merak etmemden kaynaklanıyor. Okuduğum ilk hikayesi bu oldu. Kahramanımız Erich Zann adında bir keman çalgıcısını arıyor. Ve Erich'i izbe kimsenin gitmek istemeyeceği pis arka sokaklarda buluyor. Onun yaşadığı evin alt katına yerleşiyor. Bir gün onun evine violin dinlemeye gidiyor. Kahramanımız Erich'in keman çalarken ki haline şok oluyor çünkü keman çalarken kendinden geçiyor. Sonra mumlar sönüyor be kahramanımız karanlık odadan çıkmaya çalışırken o odada yanlız olmadıklarının farkına varıyor. Binadan çıkarak oradan olduğunca uzaklaşıyor. Sonrasında Erich Zann diye birinin hiç orada yaşamamış olduğunu öğreniyor. Hikayenin akıcı dili sayesinden nasıl bittiğini anlamadım. Bittiğinde biraz daha devam etmesini istedim açıkçası. Gotik edebiyatı hep sevmişimdir.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 98 okur okudu.
  • 32 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.