Nurdan Çakır Tezgin

Nurdan Çakır Tezgin

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
"Çimlere basmayın” tabelaları vardı bir zamanlar hatırlar mısınız? Şimdi çimenlere basabilmemiz, yatıp uzanmamız için sulamayı bile geceleri yapıyorlar. Çimenler insanlar için, tabelalar için değil, nihayet farkına varabildik!
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 8 - Sıcak Nal Yayınları
Baharların kıymetini bilmeden geçti onca yıl. “Salak kafam” diyorum ne gafletmiş benimki. Akasyaları görmeden, iğde ağaçlarının kokusuyla sarhoş olmadan, nice Tanrı vergisi çiçeği hakkıyla koklayamadan geçti koskoca hayat...
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 7 - Sıcak Nal Yayınları
Zaten denizin kenarında sahillere yapılan dev havuzlara da çok kızıyorum. Denize seyrediyor, denizin maviliğinden utanmadan klorlu kuyu suyuyla doldurulan havuzlara girip çıkıyorlar. Bunu da hiç anlamıyorum!
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 86 - Sıcak Nal Yayınları
Nazan’a, tadına doyulmayan bu dünyaya erken gelmişiz be güzelim, diye hayıflanıyorum lakin “herkes her durumda bunu söyler, sen yeni bir şey söyle” diyerek gözlerinin griliğine sabitliyor yine beni. Akıllı kadın, tekrarlara tahammülü yok!
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 10 - Sıcak Nal Yayınları
Eğer ki günün birinde “yaşlılık okulu” açılırsa orada öğretilecek ilk ders gülümsemek olmalı! İhtiyarlık zaten başlı başına istenmeyen bir yaşam gerçeği, bir de onu aksilik ve suratsızlıkla daha da itici hale getirmenin ne anlaı var!
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 76 - Sıcak Nal Yayınları
Kimi zaman garip bir hüzün bulutu geçiyor Nazan'ın o güzel yüzünden, gözlerini kırpıştırıp başını sertçe çevirince anlıyorum ki, yine kendi yaşıyla kavgada!
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 90 - Sıcak Nal Yayınları
Kişi kendini oyalayacak, mutlu ve huzurlu kılacak uğraşlarını ilk gençliğinden itibaren edinmek zorunda. Yoksa ileri yaşlarında dımdızlak kalmak var. Kendi kutsalını oluşturamayan, başkalarının kutsalını benimsemek zorunda kalıyor!
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 80 - Sıcak Nal Yayınları
Sardunyalara dokunduğun an ellerine bulaşır kokusu, tıpkı fesleğen gibi. Fesleğenin de öyledir ya, bir çocuğun başını okşar gibi yemyeşil yaprak kümesini okşayıver yayılsın her yana o içe işleyen koku. İkisi bir olup ıtır çiçeğini de aldılar mı aralarına değme gitsin koku muhabbeti... Üçü de babaannem kokar: koca karı çiçeğidirler. Yetiştirmesi kolay diye sanırım! Sardunya, feslegen ve ıtır, hem arsız hem kolaylar.
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 123 - Sıcak Nal Yayınları
O şey her ne ise bir türlü dile dökülmüyor! Sürekli konuşup da hiçbir şey söylememek nasıl bir şeydir bilen var mı?
Nurdan Çakır Tezgin
Sayfa 116 - Sıcak Nal Yayınları
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nurdan Çakır Tezgin

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.