1000Kitap Logosu
Nuri Kahveci
Nuri Kahveci
Nuri Kahveci

Nuri Kahveci

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.9
7 Kişi
30
Okunma
6
Beğeni
298
Gösterim
Unvan
Akademisyen, Yazar
Doğum
Trabzon, 1963
Yaşamı
1963 Yılında Trabzon'un Araklı ilçesine bağlı Yalıboyu Köyünde doğdu. İlk öğrenimini köyünde orta öğrenimini Araklı'da tamamladı. 1983 yılında KTÜ Rize Meslek Yüksek Okulu İşletme-Muhasebe Bölümünden, 1989 yılında da Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1991 Yılında İslam Hukuku alanında yüksek lisansını 1998'de aynı alanda dortorasını tamamladı. 1990-1992 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında çalıştı. 1992-1998 yılları arasında öğretmenlik yaptı. 1998 yılında KSÜ İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalına öğretim görevlisi olarak atandı. Aynı yıl Yard.Doç.Dr. olarak öğretim üyeliğine yükseldi. 2010 yılında Doçent oldu. KSÜ İlahiyat Fakültesinde dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı gibi idari görevlerde bulundu. 2015 yılında Profesör kadrosuna atandı. Halen Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
ELİF ŞAHİN
Ana Hatlarıyla İslam Ceza Hukuku'yu inceledi.
304 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
İslam Ceza Hukukunun en güzel yanı diğer beşeri hukuklar gibi kaynağının insan değil, Tanrı yani insanı en iyi tanıyan, sonsuz merhametli ve adalet sahibi mükemmel olanın olmasıdır. Ayrıca bazı konularda zaman mekan ve suçlunun durumu gibi hususlar dikkate alınması için cezayı belirleme yetkisi hakime bırakılmıştır bu ise İslam Hukukunun sonsuza dek evrensel kalmasını sağlayan esnekliğidir. Ben, aciz eksik olan insanın geliştirmeye çalıştığı değilde Tanrı’nın koyduğu kurallarla yaşamanın rahatlığı güven ve huzur hissini merak ediyorum.
Ana Hatlarıyla İslam Ceza Hukuku
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Kitapsever
İslâm Aile Hukuku'yu inceledi.
281 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Toplumun en küçük, en temel ve en önemli birimlerinden olan aile kurumunu oluşturan eşlerin evlilikleri, sorumlulukları, boşanmaları gibi konuları İslami açıdan ele alan güzel bir eser. Her müslümanın okuması gerektiğini düşünüyorum.
İslâm Aile Hukuku
OKUYACAKLARIMA EKLE