1000Kitap Logosu
Nusret Kosova
Nusret Kosova
Nusret Kosova

Nusret Kosova

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
4 Kişi
4
Okunma
0
Beğeni
25
Gösterim
Ümmühan
bir alıntı ekledi.
Hangi acı esen rüzgârı hissettirmez bir adama yüzünde de mıh gibi çakar bir kadına gözlerini? Hangi hasret yıkıp geçer trenden evvel istasyonda bekleyenleri,aşk mı? Hayır, olsa olsa acı bu, beraber yaşanılan acı olmalı, tanıyorum ben bu kadını, kızıl saçları uçuşsa da etrafa, bir mor çiçekli yemeniyle aynısı...
12
Burcu
bir alıntı ekledi.
Ölüm her ademoğlunun fıtratıdır, yaşamaya değil ölmeye gelir insan hayata. Uğruna ölecek şeyler arar dururuz, bulduğumuzda da mutluluk sanır saklanırız. Aslında geri sayım başlar doğduğun gün.
11
Ümmühan
bir alıntı ekledi.
İnci ne yapardı bilmem ama o eğer bir martıysa her sabah iskeleye en yakın fırına gider, fırından yeni çıkmış simitlerden en çıtırını alır, sabahtan akşama kadar vapurun içinde onu beklerdim eminim.
9
Ümmühan
bir alıntı ekledi.
.. herkes gelmez öyle gel denildiğinde, gelmem lafını duyan için de gitmek kolay değildir o saatten sonra. Bazısı da gelirim der de gelmeyenden beter eder çıkılan yolu, sorar, yargılar, hatta cezalandırır bazısı. Ama biri vardır ki işte o sormaz sonrasını, gel dersin gelir. Kolay iş değildir, bunu herkes yapamaz.
9