Oğulcan Acar

Oğulcan Acar

Tasarımcı
6.7/10
16 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Adı:
Oğulcan Acar
Unvan:
Grafik Tasarımcı, Çizer
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
56 syf.
·2 günde·9/10
Şu sıralar kitap okumak, odaklanmak ne kadar zor olsa da ilgimi çekmeyi başardı. Bu benim korku türüyle ve lovecraft ile ilk tanışmamdı. Okurken zihinde gerilim dolu sahneler canlandırıyor. Bir yandan korkup bırakmayı istediğim ama diğer yandan da bırakamadığım bir okuma oldu. Heyecanla öneriyorum.
56 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Kitapta " Yaşlı Korkunç Adam" , "Evdeki Resim" , "Nyarlathotep" , "Hafıza" , "Mahzende" ve "Yüzyılı Sonlandıran Dövüş" isimli altı şahane kısa öykü var. İçlerinde en sevdiklerim "Evdeki Resim" ve "Mahzende" oldu. Fakat en çarpıcı öykü "Evdeki Resim"di. Özellikle yaşlı adamın resimdeki yamyam kasabına hayranlıkla bakıp dehşet verici bir zevkle bu resmi ne kadar da çok sevdiğinden bahsetmesi ve özellikle sondaki sahne ciddi anlamda etkileyiciydi. Bu kitabı Can Yayınları'nın Trendeki Yabancı uygulamasından okudum. Muhteşem eserler içeren güzel bir uygulama. Uygulamadan yararlanmanızı öneririm.
56 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Ay ışıklarına musallat olan Cin, Vadinin İblisi’ne dedi ki: “Ben yaşlıyım, unutuyorum hep. Bana bu taştan şeyleri yapanların işlerini, yüzlerini, adlarını söyle.” İblis cevap verdi: “Ben Hafıza’yım, geçmişin ilmini bilirim ama ben de yaşlıyım. Bu varlıklar Than Nehri’nin suları gibiydi, anlaşılmazlardı. Yaptıklarını hatırlamıyorum, çünkü sadece o anda mevcutlardı. Yüzlerini hayal meyal anımsıyorum, çünkü ağaçlardaki küçük maymunlarınkine benziyorlardı. Adlarını çok iyi hatırlıyorum, çünkü nehrin adıyla kafiyeliydi. Geçmişe ait bu varlıkların adı İnsan’dı.”Hafıza - HP Lovecraft Hayatımda bu kadar güzel kabus yazan hiç kimseyi okumadım. ‘Hafıza’ 1,5 sayfalık bir hikaye ama içime işledi, tekrar tekrar okudum her seferinde yine işledi. ‘Mahzende’ kanımı dondurdu, ‘Evdeki Resim’ tam bir kabustu. HP Lovecraft, umarım yazdığın dehlizlerde gezip kabuslarda kaybolmamışsındır, ruhun şad olsun.
56 syf.
·Beğendi·8/10
Yazarı ilk kez okudum. Daha önce herkes gibi biraz Stephen King, biraz belki Grange okumuşluğum vardı, e tabi bir de Poe okumuştum. Korku, gotik edebiyat hakkında pek bilgim ve ilgim de yok. Ancak bu kitaptaki öyküler hoşuma gitti çünkü beklediğim klişelerden uzaktı. Doğaüstü unsurlara yaklaşımı okuru gerçeklik konusunda ikilemde bırakıyordu.
Yazarın gerçekten zor bir hayatı olmuş. Diğer yandan ırkçı tutumu artık haliyle oldukça tepki görüyor. Sadece bu değil, satır aralarında aydınlanmacı/ilerlemeci bir bakış açısıyla haksızlık ettiği çok olgu var (medeniyete karşı barbarlık gibi). Ancak ben edebiyatını orijinal ve ilginç buldum, okumaya devam edeceğim.
56 syf.
·1 günde·8/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Edgar allan poe ile karşılaştırılıyor. O kadar gotik edebiyatı fanı değilim fakat kitap gerçekten tiksindirici bir şekilde geriyor insanı.
56 syf.
·Beğendi·2/10
1890 yılında doğan yazar psikosomatik hasalıkları dolayısıyla sekiz yaşına kadar okula gidememiş. Lİseyi bitirmeden hemen önce sinir krizi geçirdiği için mezun olamamış.
Bilimkurgu ve tanınmasını sağlayan polisiye kitaplar yazmış.
Yukarıda anlatılanlara göre nasıl bir kitapla karşılaşacağınızı tahmin edersini sanırım.
Müthiş bir hayal dünyası ve harika bir tasvir gücü. Konular genelde gizem ve korku üzerine kurulu .
52 sayfada 5 hikaye Korkunç Yaşlı Adam ve Mahzende favorilerim.

Vadinin derinliklerinde ,ışığın ulaşamadığı yerlerde görülmemesi gerek varlıklar kıpırdanır . Uğursuz asmaların ,sarmaşık bitkilerinin yıllık sütunlara ve tuhaf monolitlere sıkıca sarılarak unutulmuş ellerin döşediği mermer yolları yerinden kaldırarak saray harabelerinin taşları arasına yayıldığı her bir yamaçtaki otlar çürümüştür. Harap olmuş avlularda büyüyen dev gibi ağaçlarda küçük maymunlar atlayıp zıplarken zehirli yılanlar ve adı bile olmayan pullu yaratıklar kıvrıla kıvrıla derin, hazineler dolu sığınaklara girip çıkarlar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Oğulcan Acar
Unvan:
Grafik Tasarımcı, Çizer

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.