Oğuzhan Saruhan

Oğuzhan Saruhan

Yazar
9.1/10
9 Kişi
·
19
Okunma
·
1
Beğeni
·
69
Gösterim
Adı:
Oğuzhan Saruhan
Bir alıntı: "ABD eski başkanı Barack Obama katıldığı bir konferansta siyasete ilgi duyan öğrencileri sosyal medya kullanımlarıyla ilgili uyarıp, 'Lise boyunca yaptığım her şeyin fotoğraflarına sahip olsaydınız, muhtemelen ABD Başkanı olamazdım' diyordu."
300 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Belki bir sosyal medya canavarısınız belki de sosyal medyaya yeni yeni giriyorsunuz. Her iki durum için de bu kitap faydalı bilgiler içeriyor. Özellikle, sosyal medyada nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili samimi cümleler var kitapta. Yazar buna "kişisel marka konumlandırma" adını vermiş. Geleneksel özgeçmişin yerini sosyal medyanın aldığı iddiasına da katılmamak mümkün değil. İnsanların kim olduklarını, nelerle ilgilendiklerini hatta o anki duygu durumlarını sosyal medya paylaşımlarından anlamak mümkün olabiliyor. Kitap; Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve LinkedIn özelinde işe yarayacak öneriler paylaşıyor; bunu yaparken de araştırma sonuçlarından faydalanıyor. Bazı bölümlerin sonunda verdiği kısa röportajlarda da konuyla ilgili uzmanların görüşlerini okuyoruz. Sosyal Medyada Kriz Yönetimi, Kişisel Marka Konumlandırma, Sosyal Medyada Profil Oluşturmak bölümleri ilgimi çeken başlıklar oldu. Yukarıda saydığım sosyal medya mecralarında başarılı olabilmek için de her bir mecraya ilişkin öneriler bölümler halinde verilmiş. Özellikle, profesyonel sosyal medya yönetimiyle ilgili yararlı bilgiler, örnekleriyle birlikte bu kitabın sayfalarında.
300 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Sosyal medya kullanımına 2015 yılında ara vermiştim. O zamandan bu zamana sosyal medyaya ısınamayan biri olarak bu kitap sosyal medyayı yeniden sevmemi sağladı. Hem iş hayatımda hem de kişisel hayatımda daha profesyonel kullanabileceğim birçok bilgi edindim. Sıra geldi bunları adım adım uygulamaya!
300 syf.
·53 günde·Beğendi·10/10
Hikaye anlatmıyor Oğuzhan Hoca pratik bilgiler ve işimizin bir parçası olabilecek siteler paylaşmaktadır. Hatta ikinci kitabı yolda takipteyim... Tavsiye edilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Oğuzhan Saruhan

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.