Ömer Faruk Aydın

Ömer Faruk Aydın

Yazar
9.2/10
33 Kişi
·
57
Okunma
·
11
Beğeni
·
228
Gösterim
Adı:
Ömer Faruk Aydın
Aşk zor bulunur Ömer. Kıymetini bilmek gerek... Belki çok canın yanar kimi zaman ama yanmaları özlersin. Belki gözyaşlarına bırakır kendini aşk ya da en derin kahkalara... Aşk bu dünyada yaşanabilecek en güzel semtin adıdır aslında.
Belki de sen haklısın Raif Abi.Bizler bir kum tanesiyiz bu hayatta, görülmek ya da görmek bizlerin elinde...
Ömer Faruk Aydın
Sayfa 6 - Sancı Yayınları
Bir yerde mutlu bir haber bekleyiş heyecanı varsa aşktır o.Ama evlada ama sevdaya...Herkese göre değişir aşk.
Ömer Faruk Aydın
Sayfa 48 - Sancı Yayınları
98 syf.
·Puan vermedi
Ömer Faruk Aydın- İlk Devre
Herkese merhabalar
Bugün normalde okuduklarımdan biraz daha farklı hem ülkemizde yaşanan acı olaylara hem konuşmalarına, yaşadıkları hayatlara aşina olduğumuz insanlarla dolu bir kitapla karşınızdayım. Ömer, adını kitap boyunca bilmediğimiz esas kız ve çevrelerindeki insanların yaşamlarının konu edildiği sevgi ve aynı zamanda acı dolu bir kitap. Sesimi duyan var mı ? Sorusunu duyduğunda kalbine dokunacak herkesi daha da yaklaştırıyor kitap kendisine. Yaşananlar biraz da içimizden. Oldukça hızlı okuyabileceğiniz, sizi yormayıp anlattığı şeye kolayca odaklanmanızı sağlayacak şekilde sade ve akıcı kitabımız. Şimdiden keyifli okumalar diliyorum.
Kitabını imzalı bir şekilde gönderen yazarımıza inceliğinden dolayı teşekkür ediyorum.
98 syf.
·1 günde·6/10
#kitapyorumu İlk Devre - Ömer Faruk Aydın


Etkileyici bir aşk hikayesi. 1999 depreminde ailesini,sevdiği kızı kaybeden Ömer ve kitabın sonuna kadar ismi verilmeyen esas kızın hikayesi. Kız ve Ömer birbirlerini ilk gördüğü anda aşık olurlar. Kız Ömer'i takip eder ve çalıştığı yeri öğrenir. Ömer de bu takiplerin farkındadır ama ona belli etmez. Onu büyüten babası gibi gördüğü Raif abisinden tavsiyeler alır. Kitabın sonuna geldiğimde beni çok şaşırtan bir olay oldu. Kitabın orda bitmiş olmasına yarım kalmasına üzüldüm ama sonra öğrendim ki devamı da gelecekmiş. Merakla bekliyorum.
98 syf.
·Beğendi·9/10
'ilkbaharın hangi ayda olacağını belirleyen kadın.çiçekler ona aldanıp açabilir herhangi bir ayda,kimi zaman gökyüzü akşam saatleri olduğunu unutup güneşi çıkartabilir tekrardan.'
98 syf.
·Beğendi
•İlk Devre•
|Kitap Yorumu|
"Ne olursa olsun sonu, sen vazgeçme yolundan. Olsa da sev olmasa da..."

Kitabı okuduktan sonra başucu sözlerimden birisi oldu.Bir kitabı okurken satır aralarında kendimi bulmayı yeğlerim hep,beni yansıtan sözcükleri her ne kadar kıyamasam da çiziyorum.İlk Devre de sıkça kendime rastladığım bir kitap oldu.
Elimden düşürmeden okuyup,etkisinden kaldığım bir güzel bir yolculuktu.
Ömer ,ailesini, sevdiklerini en acısı da ilk aşkı Süreyya’yı depremde kaybetmiştir .Yaşadığı zorluklara komşusu Raif abinin desteği ile tutunmaya çalışıp,yeni bir hayat kurmuştur.Yıllar birbirini kovalar,masum bir aşk kalbine düşer,gizemli bir kıza aşık olur.Ömer ve gizemli aşık kızın arasındaki duygular iki karakterin ağzından muhteşem betimlemelerle anlatılılmış.Okurken tüm duyguları hissedeceksiniz.Ömer gizemli kız tarafından takip edilip,ona karşı oynanan aşk dolu oyunu farkeder ama oyunu bozmaz.Aşk uzaktan da olsa onlarlaydı.
Bazı şeylerin zamanı vardır ya ,doğru zaman ne zaman işte onu bilmiyoruz.
Raif abinin samimiyetini,Arzu ablanın sırdaşlığı ,güzel arkadaşlığı,okuru öylesine içine çekiyor ki.Yazarımızın kalemiyle iyiki tanıştım.İlk devre’nin devamını merakla bekliyor olacağım .
Kaleminiz daim olsun ,yüreğinize sağlık. Ömer faruk aydın
#alıntı "Bizler bir kum tanesiyiz bu hayatta, görülmek ya da görmek bizlerin elinde..."
#okudumbitti #ilkdevre #sancıyayınları #bookstagram #bookphotography #kitaplariyikivar #herkitapbirdünya #booklove #kitapönerisi #tavsiyekitap #bookstagram #bloggerlife #evdekalkitaplakal #okuyorum #kahramanmaraş #bloggercoffee #birkitapbirkahve #kitaplardanalıntılar #birokurunkaleminden
98 syf.
·Beğendi·10/10
azarımızın ilk kitabı olmasına rağmen çok güzel. Dili sade ve akıcı. Bu yağmurlu kış günlerinde elinize alıp kahvenizi cam kenarında oturup arka fonda 70'ler 80'ler çalsın ve siz bu kitabı okuyun. Kitabımızın konusu;
"Sesimi duyan var mı?"... 1999 depremi enkaz altında kalmış, bütün ailesini ,sevdiği komşularını ve sevdiği kızı kaybetmiştir. Ömer'in geriye sadece Raif amcası kalmıştır. Onunla birlikte yeni bir hayat kurmuştur. Aradan yıllar geçer. Masum bir aşka tutulmuştur. Ömer takip edilmeye başlar. Bu takip eden bayan aslında Ömer'e aşıktır. Ona bir oyun oynadığını farkeder Ömer o da aşık olduğu için bu oyunu bozmaz. İnanılmaz güzel bir aşk başlar. Ama sadece uzaktan sadece zamanı vardır... Peki bu zamab neye bağlıdır?
Raif abinin Ömer'i kendi gibi benimsemesi , Arzu Ablanın dostluğu sırdaşlığı o kadar güzel anlatılmış ki içki masasında sanki bende vardım. Raif Abinin Firuzesiyle bende tanıştım.
Ömer ve Aşkının dilinden anlatılmış aşk o kadar güzeldi ki... İkinci kitapta neler olacak diye merak ediyorum. Ömer İle Bu kız nasıl bir araya gelecek ?
Ömer'i bu kızın çekim alanına sokan nedir ?
Bu kızın Ömer ile Nasıl bir bağlantısı vardır?
Ellerinde papatyalarla kimin mezarına ziyarete gittiler .? Hepsinin cevabı kitapta
98 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kısacık içinizi ısıtacak kitaplardan birisi. Film tadında deriz ya bazı kitaplara işte bu tam olarak öyle. Ben bu kitapla yazarımızın bana imzalı bir şekilde hediye etmesiyle tanıştım. İyi ki tanışmışım. Bir gün için bile olsa Ömer ile dertleştim, zihnimde Firuze ablayı canlandırdım. Kitap ortamına inanırım ben. Betimlemeleriyle, anlatımlarıyla beni alıp götürsün isterim. 98 sayfacık olsa bunu başardı. İtiraf etmem gerekirse beklentimi çok yükseltmemiştim fakat pişmanım. Başka kitapları çıksa da alsam diyorum. Kitabın içerisinde öyle bir kısım var ki özellikle biz Sakaryalılar Marmara depreminden çok etkilenmiş insanlar olarak bu cümlede de gözlerimizin dolacağına eminim. "Sesimi duyan var mı?" tüylerimizi diken diken eder her defasında. Belgeselini bile izleyemeyiz hatta. Bu konuya değinmesi hatta kitabın bu konu üzerinden yürümesi beni etkiledi belki de. İçindeki yaşanmış aşklar o kadar masum ki. Ayrıca yazarımızın anlatımı son derece akıcı ve sade. Betimlemeler var. Hem iki karakterimizden hemde ilahi bakış açısıyla okuyoruz kitabı. Bölümlere ayrılmış. Biran önce alıp okuyun diyorum. Kitapla kalın.
98 syf.
·Beğendi·10/10
Hayatın bize neler göstereceğini bilemeyiz ama çabalarımız gideceğimiz yolları belirler.
Aşkı yaşayan bedenler farklı noktalarda olsalar da ruhları aynı noktada birleşirdi.
Ah nasıl güzel bir kitap okudum nasıl. Ömer ve Süreyya.. Raif Abi..
Hikayeyi okurken üzüldüm, gerçekten çok üzüldüm. Nedense bu hikayenin gerçek bir hayat hikayesini anlattığını hissediyorum. Deprem.. Aşk.. Kayıplar.. İlk devre bitti, ikinci devre, ikinci şans, ikinci hayat.. Daha fazla bilgi vermeden kitabı okuyun diyorum 98 sayfadan oluşan kitabı ben bir çırpıda okudum
98 syf.
·Beğendi·8/10
Çok güzel bir aşk hikayesi ve yarım kalma hikayesi hemde yeniden başlamanın heyecanın öyküsü... Çok severek okudum... Kitapta bos tek bi sayfa yoktu.. Tavsiye ederim..
98 syf.
·Beğendi·9/10
Merhabalar! Bu can sıkıcı izole günlerimizde okuduğunuzda içinizi ısıtacak bir kitapla geldim. Gördüğümde okuduğum yorumların güzel oluşu kitabı merak etmeme neden olmuştu. Sonrasında konusunun aşk olduğunu anladığımda biraz önyargılı davrandım ve soğuk baktım. Fakat şans verip okuduğumda kitabı aşırı sevdim. Normalde aşk, romantizm, ikili ilişkileri okumak beni bunaltıyor. Belki de kitabın ince oluşu beni bunalmadı. Çünkü olaylar allandıra ballandıra yazılamamıştı ve tam kıvamındaydı. Kitabı okurken kendimi Yeşilçam filmlerinde gibi hissettim. Öylesine naif düşünceler var ki... Karakterler yerli yerince ve klişe olaylar olsa da sırıtmamış ve okurken beni bıktırmadı. Kitabı okurken hiç "Bunda da mı aynı" demedim çünkü ayrı bir havası vardı. Yazım tarzının farklı bakış açılarla olayı anlatıp renklendirmesi de ekstra tat vermiş. Yazara sordum ve kitabın devamının geleceğini de öğrendim. Eğer bir gününüzde de bir aşk hikayesi okumak isterseniz ilk sıraya İlk Devre'yi koymalısınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ömer Faruk Aydın

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 57 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.