Ömer Faruk Korkmaz

Ömer Faruk Korkmaz

Yazar
9.5/10
23 Kişi
·
34
Okunma
·
25
Beğeni
·
217
Gösterim
Adı:
Ömer Faruk Korkmaz
İsmailağa Cemaatine bağlı Yavuz Sultan Selim Derneğinde irşad vazifesi yapan bir hocadır. Ayrıca Dirayet Mecmuası Genel Yayın Yönetmenidir.
Hâlbuki yüce olarak gördükleri o yaratıcının kendilerini başı boş yarattığını iddia etmenin onun yüceliğine yakışıp yakışmayacağı yönünde birazcık akıl yürütmüş olsalardı bu kadar zahmete gerek kalmadığını anlamış olacaklardı.
'Akıl doğal olanı keşfeder, doğaüstü olanı alır.'
'Doğaüstü olarak kabul edilip alınanın bizler tarafından kabulünün ön şartı, bizde var olan doğaya ve akla uygunluk testini de geçiyor olmasıdır. Aksi takdirde reddedilmelidir. Böylece akıl en üst yargıç konumuna çıkarılmalıdır.'
Hicret, terk etmektir kardeşim. Bu terk ediş dün "Rabbimiz Allah" demenin yasak olduğu bir ortamda Muhacirlerin "Rabbim Allahtır" deyip hükümlerini icra edebilecekleri bir ortama intikalinden ibaretti.
İlim Öğrenmek Meşakkat İster
Bu yüzden ulema”Bidayet-muhrikası olmayanın nihayeti müşrikası olmaz/Yakıcı bir başlangıcı olmayanın parlak bir geleceği olmaz”dememiş mi?
İlimde böyledir.Zor elde edilen,uğrunda türlü türlü meşakkatlere katlanılan ilim hem kalıcı hemde bereketli olur.
Kitapta insan hayatına taallük eden her konuda 1, 2 sayfa olmak üzere çokça yazı var. Her biri birbirinden kıymetli ve insanın okudukça kendine pay çıkardığı başarılı bir eser. Her sayfayının ve satırın altını tamamen çizmek insanı yorsa da geç kalmadan okumayı herkese tavsiye ederim. Ertelenmeyecek bir kitap..
229 syf.
·10/10
Uyuyan insana intibah kazandıran değerli bir eser..
Okurken tefsir hadis ve bir çok ilimden meyveler topladım.
Güncel hayatımıza islam şuuru ile bakmanın en güzel misalleri mevcut.
Hiç vakit kaybetmeden okunmasını tavsiye ediyorum..
Rabbim bu kathi rical zamanda yeniden neşvü nema bulan hocalarımızın sayısını artırsın..

Yazarın biyografisi

Adı:
Ömer Faruk Korkmaz
İsmailağa Cemaatine bağlı Yavuz Sultan Selim Derneğinde irşad vazifesi yapan bir hocadır. Ayrıca Dirayet Mecmuası Genel Yayın Yönetmenidir.

Yazar istatistikleri

  • 25 okur beğendi.
  • 34 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.