1000Kitap Logosu
Ömer Faruk Lekesiz

Ömer Faruk Lekesiz

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
4 Kişi
7
Okunma
0
Beğeni
35
Gösterim
176 syf.
·
33 günde
·
Puan vermedi
Kısa kısa birsürü (sayamadım aklım karıştı) bölümden oluşan bu kitabı okumak oldukça kolay. Dili sade ve anlaşılır ayrıca sarıyor. Bölüm başlarına yerleştirilen görseller de çekicilik katmış bence. Yazardan okuduğum ilk kitaptı, güvendiğim bir yayınevi olduğu için ön yargılı değildim fakat oldukça sıkışık bir zamanımda okudum. Ona rağmen sıkmadı ve kayıp gitti ellerimden. 1000kitap uygulamasındaki 10/10 puanlamayı görünce daha ne kadar abartabilirler diye düşündüm. Evet güzel fakat muazzam ve kusursuz bir deneme değil.
İlk Kim Değişti
Okuyacaklarıma Ekle
7
176 syf.
·
Puan vermedi
@myhopestars moderatörlüğünde okuduğum @cizgikitabevi baskısıyla @omer_lekesizf tarafından yazılan bu eseri okuduk. İLK KİM DEĞİŞTİ?/ ÖMER FARUK LEKESİZ Öncelikle kapak tasarımdan başlarsam bence kapak tasarımı hem güzel renk tonuna ve resimlemesine sahipti hem de naif bir kapak yazısı vardı. Kapak beni başta cezbetti. Konuya gelirsem aslında kitabımızda birbirinden farklı denemeler vardı. Ama deneme demekle kitaba haksızlık etmek istemem çünkü deneme ile bence hikayelestirilmis anilar, öyküler hatta şairler ile harmanlanmış. Onlara ait dizeler ... Mukemmel duygu yoğunluğu, bazen kendinize biraz dönüş yani elinize aliyorsunuz ve bırakmıyorsunuz. Eski zamanları yad ederek, ozlem duyarak okuyoruz... Ve aklımızda yer edinen tek şey: "Sahi ilk kim değişti?" Sadece takıldığım bir nokta yazim hatalarının olmasıydı. Bir kac yerde vardı ve bu rahatsiz etti mi sonucta basılı bir eser ve ben görmek istemezdim. Yazarın kalemine emegine sağlık, bir diger eserlerinde dr basarilar dilerim️
İlk Kim Değişti
Okuyacaklarıma Ekle
7
176 syf.
·
10/10 puan
#okudumbitti #ilkkimdeğişti #ömerfaruklekesiz #çizgiyayınları #çizgikitabevi ⏳ Merhabalaaaaaaar 💙 Ruhumu zenginleştiren ve bir o kadar da dinlendiren bir kitapla geldim bugün. ⏳ Yazar @omer_lekesizf Bey, gerçekten şahane bir eser ortaya koymuş. Okurken sizi öyle güzel diyarlara götürüyor ki... Sizi o güzel diyarlara götürürken hayatınızda fark etmediğiniz yönleri sorgulamayı bir an olsun bırakmıyorsunuz aklınızdan... En önemlisi yüreğinizden... ⏳ Öyle güzel benzetmeler yapılmış ki... Öyle güzel ve yerinde alıntılar yapılmış ve o güzelim şairler/yazarlar, bizlerle öyle güzel zamanlarda tekrar buluşturulmuş ki... Hepsi için çok teşekkürler @omer_lekesizf @myhopestars 💕 @cizgikitabevi ⏳Kitabın dili çok çok hoş... Içinde kayboluyorsunuz ve düşünmenize yardımcı oluyor. Yer yer yazım yanlışları olsa da ben bu kitaba bayıldım (Kitabın 2.basımında bu yazım yanlışlarının düzeltildi bilgisi de sağlam kaynaklardan kulağıma geldi. Nasıl mı? Canımız kitabımızın sevgili yazarı sağ olsun 🍀) Özetle kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar Ruhunuzun dinleneceğinden ve bir şeylere başka bakış açıları ile bakmaya başlayacağınızdan eminim💎 ⏳ Çevreye duyarlı olan ben ayrıca bayıldım bu kitaba. Çevreye duyarlı doğa dostu kişilerin de bayılacağına eminim 💚 O değil de ⏳Sahi "Ilk Kim Değişti?"
İlk Kim Değişti
Okuyacaklarıma Ekle
4