Ömer Kuleli

Ömer Kuleli

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.0
12 Kişi
okuyor-dolu
27
Okunma
v3_begen_dolu
0
Beğeni
goz
243
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Yazar
Doğum
İstanbul, 1945
Yaşamı
1945 yılında İstanbul'da doğdu. Bilerek ve isteyerek Kimya Mühendisi oldu. Uzunca süren öğretim üyeliği sırasında, bilimi ve kimyayı sevdirmeden bu işi yapamayacağını öğrendi. Derken, 12 Eylül sonrası "Paşakim-ya?" dan çaktı! Bilimi herkesin anlayacağı dilden yazmaya '80'li yıllarda başladı. Her gün gazete okumaya mahkum edildiğinden bu yana profesyonel mutsuz -ve azıcık da ukala- olarak yaşamını sürdürüyor.
Ben içki şehidiyim dostlar beni anımsayın; Türbemin temelini meyhane enkazıyla kurun. Böyle savaş şehitleri suyla yıkanmaz; Bir mezhep icat edip beni şarapla yıkayın. Neyle, şarapla, bir alay sevgiliyle her zaman gelin; içki meclisi törenini türbemde alışkanlık yapın. Türbeme kandil diye bir köhne kadeh vakfedin; Rakı nurunun aleviyle ruhumu sevindirin. Kadeh evliyalarına bu şiirim yadigar olsun; Kanat açıp uçtu Rıfat ardımca feryad eyleyin.
İnsan özgürlüğünün simgesi olarak sunulan otolar son yıllarda, başta onu yaratanların toplumu olmak üzere, çevre kirliliğinin başlıca nedeni olarak suçlanıyorlar, enerjiyi israf etmekle suçlanıyorlar, doğanın beton ve asfaltla kaplanmasına neden olmakla suçlanıyorlar… Ama kimsenin de onlardan vazgeçmeye niyeti yok.
17 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;