Ömer Özkan

Ömer Özkan

Yazar
7.3/10
4 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
33
Gösterim
Adı:
Ömer Özkan
Unvan:
Doktor
Doğum:
Haymana, Ankara, 31 Aralık 1971
- "Yaptığınız şeyi anlatamıyorsanız ne kadar iyi yaparsanız yapın anlamsızlaşıyor."

- "Hayatın her aşaması, içinde bulunduğumuz bütün roller eğitimdir. Yani beşikten mezara."

- "İnsan önünde sonunda kendinin en iyi ölçütüdür."
Türkiye'de son 30 yılın gazete manşetlerine ve haberlerine baktığımızda haberlerde herhangi bir değişiklik görmüyoruz. 1970'lerde 'Kadayıfın altı üstü kızardı' tartışmaları, 1980'lerde 'Üniversitelerde top sakal, bıyık tartışmaları ve takunyalı' tartışmalarına döndü. 1990'larda yükselen 'türban' tartışmaları. 21. yüzyıla giren Türkiye'de hala devam ediyor. Şekilden, kılıftan, kabuktan konuşmaktan içeriğe bir türlü geçemedik. Başın üstündeki örtüden, saçtan ya da top sakaldan beyne bir türlü gelemedik. Nasıl katma değer üreteceğimizi, dünyada liderliği nasıl ele geçireceğimizi, nasıl sıra dışı olacağımızı, nasıl marka olacağımızı, geleceğin liderleri olacak çocukları, üniversite öğrencilerini nasıl yetiştireceğimizi tartışmıyoruz. Varsa yoksa şekil, sakal, bıyık, türban. Bir de hortumlamalar, yolsuzluklar... Gündemimiz üretken olmayan konularla çok dolu.
Türkiye'de her şeye karşı önyargı var; yönetimde var, siyasette var. Bizi yiyip bitiren bu önyargılarımızdır. Her tarafımızı önyargılar sarmış. Bu zincirleri kırmadıkça, bu önyargıları parçalamadıkça bir yere varamayız.
Bilgi herkeste var, bugün hiç kimsenin bilgisi bir diğerinden üstün değil. Önemli olan bilgiyi depolama, bilgiyi kullanma, bilgiyi sistematize etme ve bilgiyi kirlilikten arındırıp katma değere dönüştürme meselesi.
İnsanları sevmek, tanımaktan daha kolaydır; yani insanları tanımak, sevmekten daha zordur. Bazen beraber yaşadığımız kadını sevebiliriz, ama yeterince tanımayabiliriz. Burada ise durum tersi, sevebilmek için tanımak lazım, tanımak için de vakit ayırmak lazım.
237 syf.
·Puan vermedi
İş hayatında başarıyı yakalamış insanlarla, bire bir yapılan görüşmelerin soru cevap şeklinde yazılarak ortaya çıkarılmış güzel ve okuması zevkli bir kitap olmuş. Türkiyenin önde gelen kurum ve kuruluşlarında tepe yönetiminde bulunan insanların farklı görüş ve düşüncelerini öğrenip kendisine farklı bakış açısı katmak isteyenler için önerilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ömer Özkan
Unvan:
Doktor
Doğum:
Haymana, Ankara, 31 Aralık 1971

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.