Onur Gayretli

Onur Gayretli

ÇevirmenEditör
7.1/10
7 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
43
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
318 syf.
Söylem, ideolojik ve sosyal bir eylemdir. Egemen olan zümre toplumun kullandığı dili ve söylemleri 21. yüzyıl başından beri hegemonyası altına almış ve algı kültürü oluşumunu sağlayarak gündelik dili belirleyecek etki alanını yaratmıştır.

dolayısıyla ''eleştirel söylem analizi'' işinin çok ama çok iyi işletilmesi gerekiyor ki toplumun önünde yürüyecek olan aydın sınıf daha nitelikli hale dönüştürülebilsin.

kitapta bu işleyişin başı eğitim olarak ele alınmış ve okullardaki işleyişin, öğretmenlerin değer yargılarının ve toplumun bilinçsel kalkınmasını sağlayacak adımların arasındaki negatif korelasyonu ele alıyor aslında. her ne kadar özgürleşmiş 8 öğrencinin kaleme aldığı gerçek bir mektup olsa da günümüz gerçekleri altında negatif korelasyondur.

gerçek bir hikayeden, bizzat muhatabı olan kişilerin editöryal yazılarından çıkan metin, okuldaki sekiz genç öğrencinin çalışması olarak kabul edilmektedir. farklı bir çok dile çevrilen mektup, yayımlanmasından on yıllar sonra bile günümüz eğitimcilerine yol göstermektedir.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 77 okur okuyacak.