Onur Ömer Düzgün

Onur Ömer Düzgün

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
3
Gösterim
Adı:
Onur Ömer Düzgün
Her insan farklı masal kahramanlarını yansıtır günlük hayatında. Kimisi “Kibritçi Kız” oluverir ve elinde kalan tek umuda bağlar hayallerini. Ne zaman kibriti tükense gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Hepimiz aramızda birçok “Pinokyo’nun” yaşadığını biliriz -burnu uzamayanlarından-. Bir mucize olsa da şu olsa dediğimiz anlarda düşleriz “Alâeddin’in Sihirli Lambası’na sahip olmayı. Doğru söyleyip dokuzuncu köyden de kovulunca “Çirkin Ördek Yavrusu” gibi hissederiz. Sözünü tutmayanlarla karşılaştığımızda “Rumplestilskin” gelmez mi aklımıza? Ya “Alice” gibi kendi dünyamızı hayal etmemiz?
Her insan farklı masal kahramanlarını yansıtsa da günlük hayatta, ne hikâyelerimizin mutlu sonla bitme garantisi vardır, ne de gökten üç elma düşer. Kimisi “sonsuza kadar mutlu yaşar”, kimisi ise hayatının geri kalanını dünyayı korumaya adar.
İnsanlar…
Gözleri doymaz, hep daha fazlasını isterler. Para hırsı uğruna anı yaşayamazlar. Oysa çoğu binlerce pırlantaya sahiptir. Gökyüzündeki yıldızların parlamasını görmek kimisi için en büyük zenginliktir. Sabah seni uyandırdı diye lanetler okuduğun horozun sesini duymak için, o yıldızların hepsini satacak insanlar vardır. Aynı zamanda o horoza lanetler okumak için konuşmayı isteyenler de…
İnsanlar…Tamahkarlar… Değerini bilmezler kaybetmeden sahip oldukları güzelliklerin. Ne sevginin-sevmenin, ne zamanın ne de sağlığın. Hep dahası için yaşarlar…
Gözleri doyacak, hayatları ellerinden gidince…
250 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap Yorumu//Mistik Konağın Koruyucuları-Onur Ömer Düzgün
.
Bay ve Bayan Umey'in yanında yaşayan ve onları anne baba bilen Enke, bir gün gerçekleri öğrendiğinde, gerçeklerin masallara konu olan bir konakla ilgili olduğunu görecek. Babası Finn ve yoldaşı Tulpar ile kitapta hem içinizdeki çocuğa hem de içinizdeki yetişkine seslenecek maceralara atılacaksınız. Mistik Konak'ı insanlardan, insanları ise Mistik Konak'tan korumanın ne demek olduğunu öğreneceksiniz.
.
Kitap hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden, gerçeküstü ögelerle bezenmiş, gerçek hayata atıfta bulunurken masal tadında bir hikaye ile kalbinize dokunuyor. Enke'nin olgunluğu, Mistik Konak'ta yaşayan canavarlar, kahramanlarımızın yaşadıkları maceralar kesinlikle çok hoşunuza gidecek. Benden devamlı 10 yaş üstü çocuklarınıza kitap önerisi istiyorsunuz ya, buyrun! Kesinlikle tavsiyemdir. Hem akıcı hem de duru anlatımı ile kolay okunan bir kitap. Kesinlikle devamını yazmalı ve bir seri oluşturmalısın Onur Ömer Düzgün . Ben kitabı gerçekten çok beğendim. Devamı olsa ne güzel okunur. @perseusyayinevi .

Yazarın biyografisi

Adı:
Onur Ömer Düzgün

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.