Onur Yurtbaş

Onur Yurtbaş

Çevirmen
7.6/10
5 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
480 syf.
·9/10
Bana göre Çanakkale hakkında yazılan en iyi kitaplardan birisidir. Tarih kitabı olmasına ve pek çok anlamayacağınız stratejik bilgilerin arasına yazar öyle şeyler ekmiş ki ister istemez keşke orada olsaydım diyorsunuz. Kendi tarihini eleştirmekten çekinmemek bu olsa gerek.
480 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap sadece yalnızca kahramanlıkların değil, Müttefiklerin yaptıkları askeri ve sivil hataların nelere yol açtığını anlatan, Müttefikleri kanıtlara ve yaşananlara dayanarak eleştiren ve bizlerin de bakış acımızı değiştirecek çok önemli bir eserdir.
480 syf.
·22 günde·10/10
Kitap Askeri bir gözlem ve dil ile yazılmış bir eser olduğundan okuyucu biraz sıkılabilir ama Savaşın psikolojik boyutları iyi aktarılmıştır. Ayrıca kitap da savaşın kaybedilme sebepleri Düşmanın askeri ve teknik hatalarına bağlanmıştır. Savaşın Diplomasi boyutuna da genişçe yer veren kitap bu anlamda ezber bozan başarılı bir çalışmadır. Savaştan çok sebepler ve hatalar üzerine durulmuş, savaş psikolojisini anlatan güzel bir yapıt...
480 syf.
·75 günde·5/10
Kitap bir tarihçi ve askeri strateji analisti için kazanç sağlayacak bir eser. Anı, öykü ve masal isteyenleri sarmayacagi kesin olmakla beraber stratejilerde cok ayrıntıya girildiğini bu da okuyanı biraz sıkıyor. Kitapta bizim cephelerden ziyade onlarin yaptigi hatalari anlatan bir eser.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.