Onurcan Tolkun

Onurcan Tolkun

Çevirmen
7.2/10
33 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
32
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
72 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Daha önce bir kafka kitabı okumamış olma ayıbı ile birlikte onun psikolojisini biraz analiz etmek istedim.Onaylanmamış ve hep değer görmeyi beklenmiş bir çocukluk.. Malesef ileriki hayatta da bu onaylanma huzursuzluğu devam ediyor kişide.O baba figürü gerek sevgili gerek bir dostta hoop diye karşıya çıkıyor, ne acı.Çoğumuz bu dertten muzdaripiz.Şekilden şekile giriyoruz bazen sırf o anne/baba dan alınamayan tebriği bir başkasından almak uğruna. Her şeyin çaresi içe dönmek, analiz etmek, farkındalığa ulaşmak ve bazen ulaşamamak ..Ulaşılamadığında ise en yüce öğreticimiz deneyimi kullanarak deneyimlemek ardından deneyimi analiz edip ulaşmak... O farkındalığa ulaşılacakk!
72 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Bu kitapla Kafka'yı anlamak, onun dünyasina girmek daha kolay. Baba figürünün çocuklar üzerindeki etkisini anbean ortaya döküyor. Kafka'nın korkak, ürkek, güvensiz, kararsız aynı zamanda naif ve duygusal yapısının nedenleri babasıyla iliskisiyle doğru orantılı. Duygusal bir kitap, Kafka beni çok etkiledi.
72 syf.
·Puan vermedi
Beklediğim kadar iyi değil daha farklı bir kitap umuyordum ama yine de okumaya değebilecek bir kitap.................. . . . . . . . . . . . . . . . .
80 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Babaya Mektup, baba ve oğulun kuşak çatışmasını -bir bakıma kafkanın biyografisi gibi görülebilir.- son derece sade bir dille anlatmış olduğu, her ne kadar kendi baba oğul ilişkisini anlatsada aslında çoğumuzun yaşadığı bu ilişkiyi son derece iyi bir dille gözler önüne serdiği eseridir. Aslına bakılırsa Kafka'nın babası o kadar da kötü bir insan değildir ama ortada farklı zamanlarda ve dünyalarda yetişmiş iki bireyin zihinsel uyuşmazlıkları bulunuyor. Bu sayede ortaya güzel bir edebi eser meydana gelmiştir. Ayrıca Kafka'yı sevenler için onu daha iyi tanıma fırsatı da sunuyor.