Orhan Gökdemir

Orhan Gökdemir

Yazar
7.0/10
9 Kişi
·
19
Okunma
·
1
Beğeni
·
494
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Redhack'in kısa bir tarihi olmasından mı yoksa, kitabın mı aceleye gelmesinden kaynaklanan bir sorun var çözemedim. Kitap kendini tekrarlıyor hemde devamlı devamlı devamlı... Şöhretli hacker ve gruplarına kitapta yer verilmesini gereksiz gördüm. Ayrıca konuya hakim olmayan bir insanın okurken zorlanacağı bir kitap. Jargon dili hakim olsa da açıklamaları yapılmış. Birde sanırım kitap dolu gözüksün diye olay çok farklı yönlere çekilmiş.
Oldukça güzel bir araştırma eseri. Yazar, günümüzdeki teknolojilerin, özellikle internetin nasıl geliştiğini, buna paralel olarak bilişim suçlarının gelişimini çarpıcı bir şekilde anlatıyor. 1997 yılında kurulan Redhack adlı örgütün eylemlerini, saldırdığı devlet dairelerini, yargılanma sürecini anlatıyor. Dünya üzerindeki siber savaşları, hackerlik tarihini, YÖK saldırısı sonrası yaşananları ve üniversitelerdeki yolsuzlukları anlatıyor. En son olarak da Redhack üyelerinden birinin Halk TV'deki söyleşisinden önemli noktaları ve Redhack eylemleri ile ilgili basında yer alan haberleri vererek noktalıyor kitabı. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
Bu nedir yahu! Bitirmedim, bitiremedim, bitirmiycem uzun bir süre bu kitabı. Bu ne sertliktir ya? Kendi düşüncelerime ters olan şeyleri okumayı severim, düşünmemi sağlıyor ama böyle bir dille değil efendim. Ne akıcılık ne samimiyet ne hoşgörü... Hiçbirisi yok ve ben böyle bir kitaba katlanamam!

Yazarın biyografisi

Adı:
Orhan Gökdemir
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.