1000Kitap Logosu
Orhan Şener Koloğlu
Orhan Şener Koloğlu
Orhan Şener Koloğlu

Orhan Şener Koloğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
9 Kişi
50
Okunma
0
Beğeni
94
Gösterim
Unvan
Akademisyen - Yazar
Yaşamı
Orhan Şener Koloğlu, Diğer, İslam kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.  Cübbailer'in Kelam Sistemi kitabının yazarıdır. Orhan Şener Koloğlu kitapları; İsam Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.  Orhan Şener Koloğlu tarafından yazılan son kitap "Cübbailer'in Kelam Sistemi", İsam Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.
Furkan Uzel
bir alıntı ekledi.
Memlûkler Devleti zamanında Mâtürîdiyye mezhebi iyice tanınmış ve bu dönemde Eş'ariyye ile birlikte Ehl-i Sünnet'in iki büyük kelâm ekolünden biri olarak tescil edilmiştir. Hatta bu dönemde iki mezhep arasındaki ihtilaflı konuları uzlaştırmaya çalışan eserler yazılmaya başlanmış, böylelikle iki ekolün kardeş olduğu fikri güçlendirilmeye çalışılmıştır.
6
Furkan Uzel
bir alıntı ekledi.
Âyet ve hadisler âhiret hayatının varlığını tartışmasız bir şekilde ortaya koyduğu gibi, akıl da âhiretin varlığını mümkün ve hatta gerekli görmektedir. Çünkü insanların yaptıklarından hesaba çekileceği, haklı ile haksızın ayrılacağı bir hayat kabul edilmezse iyilik yapanla kötülük yapan arasında hiçbir fark kalamz, bu da adaletsizliğe yol açar.
3
50 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.