Orison Swett Marden

Orison Swett Marden

6.8/10
4 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
480
Gösterim
Adı:
Orison Swett Marden
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New England, ABD, 1850
Ölüm:
Los Angeles, Kaliforniya, ABD, 1924
Uygulamaya koymayan bir düşüncenin buhar olup uçmasına izin vermenin, karakter üzerinde bozucu bir etkisi vardır. Canlılığı ortaya çıkaran şey bir planın uygulanmasıdır.
Neredeyse herkes büyük bir şey yapmaya azmedebilir, ancak sadece güçlü, azimli bir karakter bu düşüncesini uygulamaya koyabilir.
İnsan yaşamına, bir sanatçının şaheser olarak gördüğü tablosuna bakar gibi bakmalı, ondan sonsuz bir mutluluk duymalı ve onunla hiçbir şeyle olmadığı kadar gurur duymalı.
Dünyada insanın uğruna savaşacağı bir şey varsa, o da idealinin peşinden gitmek için gereken özgürlüktür, çünkü bunda kendini ifade etmesi için büyük bir fırsat, içindekini ortaya çıkarmak için en büyük olanak vardır. Yaşamın en büyük, eksiksiz şekilde anlatması; içindeki en orjinal, belirgin şeyi olanaklı kılması için bu büyük bir şanstır.
İsteyenler ve yapanlar arasında büyük bir uçurum vardır. Sadece istemek ılık suyla motoru çalıştırmaya benzer; amaç ise suyu kaynatır ve gereken buharı üretir
Hiçbir zaman başınızı eğmeyin. Her zaman dik tutun. Hayatı karşınıza alın ve tam gözünün ortasına bakın.
Neşeli olabilmek hayatınızda kendinize ve başkalarına yapabileceğiniz iyiliklerin en büyüğüdür.Çünkü neşeli bir mizaçta çekim gücü vardır. O hayatın iyi şeylerini çeken bir mıknatıstır.
Bir çocuğu korkular içinde yaşatan,
Oyunundan alıkoyan ve şarkısını susturan,
Yalnız hata etmekle kalmaz,
Bir de cinayet işlemiş olur.
Bu kitabı herkesin okuması lazım bence . Az sayıda çeviri hataları bulunmuyor değil ; eksik harfler, anlatım bozuklukları vs. fakat hatalar okunamayacak kadar değil tabii ki . Gayet rahat bir şekilde okudum anladım . Bu kitaptan öğreneceğiniz çok şey var ,kendi hayatınıza uygulanabilinirlik açısından da faydalı bir kitap.

Bazı başlıkları şunlardır ;
1) Evet, Başarabilirsin
2) Uyanış
3) Öğrenme
4) Ne Pahasına Olursa Olsun Özgürlük
5) Dünya Hayalperestlere Borçlu
6) Çalışma Ruhu
7) Üstün Amaç
8) Mutlu Musun ? Neden Değilsin Peki ?
9) İnsan Sarrafı Olmak
10) Dünya Sana Bir Hayat Mı Borçlu ?
gibi toplamda 18 başlıktan oluşmaktadır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Orison Swett Marden
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New England, ABD, 1850
Ölüm:
Los Angeles, Kaliforniya, ABD, 1924

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.