Osman Gazi Kandemir

Osman Gazi Kandemir

Yazar
9.2/10
10 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Adı:
Osman Gazi Kandemir
Bir insanın ister asker olsun ister sivil üç şeyden kendisini koruması lazım Aşırı öfke aşırı hırs ve şehvet düşkünlüğü.
Osman Gazi Kandemir
Sayfa 336 - Post Yayınevi, Yüzbaşı Seyfi
Sadece belirlenen siyaset değil harplerin birçoğunda öyle kritik anlar vardır ki küçük gibi görünen bir olay, aslında bütün harbin gidişatını tarihi medeniyeti etkileyebilir.
Osman Gazi Kandemir
Sayfa 62 - Post Yayınevi
Kahramanlık birileri seni alkışlasın birileri bilsin diye yapılmaz. Onu bilen olsa da olmasa da kahramanlığın değeri artıp azalmaz.
Osman Gazi Kandemir
Sayfa 331 - Post Yayınevi, Yüzbaşı Seyfi
Tanrı, önünüze yollar çıkarır. Siz seçersiniz onlardan birini. Seçtiğiniz ümitlerinizi, seçmedikleriniz pişmanlıklarınızı taşır.
Osman Gazi Kandemir
Sayfa 79 - Bilge Kültür Sanat
415 syf.
·Beğendi·8/10
Değerlendirme
“Karanfil” Azerbaycan mücadele tarihini roman tarzında ele alan bildiğimiz ilk eser. Ancak anlatılanların sadece Azerbaycan’ı ve Azeri Türklerini ilgilendirmediği muhakkak. Her Türk gencinin bu romandan öğrenebileceği çok şey olduğu kanaatindeyiz. Özellikle yeni yetişen gençlerimiz için, milli değerlerimizi ve yakın tarihimizi konu edinen romancılara ve romanlara çok ihtiyacımız olduğu belli. Osman Gazi Kandemir Paşa “Karanfil” romanıyla bu alandaki eksiğimize dikkat çekiyor. Kendisinin benzer eserlerini dört gözle bekliyoruz.

Ne yazık ki Azerbaycan’ın Karabağ hariç yüzde yirmi toprağı hala işgal altında. Dileğimiz Türk’ün öz yurdundaki bu işgalin bir an önce bitip, o tarihte vatanlarını terk etmek zorunda kalan bir milyondan fazla mültecinin tekrar yuvalarına dönmesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Osman Gazi Kandemir

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.