Ozan Yıldız

Ozan Yıldız

Çevirmen
7.4/10
14 Kişi
·
34
Okunma
·
0
Beğeni
·
87
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
435 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
 / Beden dili, bir kişinin duygusal durumunun dışa vurumudur. Bir insana sezgileri güçlü olduğunu söylediğimizde, aslında beden dilini anlayıp çözümlemesine atıfta bulunuruz. /

İnsanın beden dilini başarılı bir şekilde aktaran Allan Pease ve Barbara Pease:
Avuç içimizin açık/kapalı olması, parmaklarımızın nereyi işaret ettiği,ellerimizi hangi yöne doğru hangi şekle sokup onları nasıl tuttuğumuz, nereye koyduğumuz, nereye dokunduğumuz, gözlerimizin hangi yöne baktığı,  bacaklarımızı ve ayaklarımızı nasıl tuttuğumuz /ne yöne baktığı, oturuşumuz ve nereye hangi uzaklıkta ne yöne doğru oturduğumuz,  duruşumuz, kafamızın/çenemizin yüksek/alçak olması gibi vs şeylerin neyi yansıttığını aslında ne demek olduklarını kavrabilmek adına açıkcası çok faydalı bir kitap sunmuş kendileri.

 Daha önce kendimde fark etmeden yaptıklarımı algılamamı ve kontrol sahibi olmamı, insanların sözde ağızdan çıkan kelimelerle beden dillerinin ne kadar tezat olduğunu algılayıp insanları çok daha iyi okumak adına okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

 Aynı zamanda; yalan söyleyenleri nasıl anlayabileceğimizi, tokalaşmaların altındaki güç gösterisini, kültürler arası farklılıklar nedeniyle bazı işaretlerin farklı anlamlarını, gülüşlerin/gülümsemelerin ne kadar gerçek ne kadar yalan olduğunu, erkek ve kadının birbirine kur yapma ve çekicilik sinyallerini, mülakatlarda nasıl davranmamız gerektiğine de değinilip, olumlu bir beden dili yaratmamız konusunda tavsiye edilebilir bir kitap .

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 34 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.